United Airlines şimdi de bir çifti uçaktan attı

Geçen hafta, güvenlik görevlileri nezaretinde bir yolcuyu yaka paça uçaktan atan Amerikan United Airlines havayolu firması bu kez de 'kendi koltuklarında oturmuyorlar' diye, evlilik hazırlığı yapan çifti uçaktan indirdi

18 Nisan 2017, Salı 09:38
A A
United Airlines şimdi de bir çifti uçaktan attı
ABD'nin en büyük havayolu şirketlerinden United Airlines uçağında geçen hafta Chicago’dan Louisville kentine gitmek için uçağa binen yolculardan, fazla bilet satıldığı gerekçesiyle dört kişinin gönüllü olarak inmesi istenmiş, 800 dolar tutarındaki tazminatı kabul eden gönüllü çıkmayınca da bilgisayar tarafından belirlenen 4 yolcu uçaktan indirilmek istenmişti.


KARGA TULUMBA DIŞARI ATTILAR


Kurada ismi çıkan Dr. David Dao, uçaktan inmeyi reddedince diğer yolcuların şaşkın bakışları arasında güvenlik görevlileri tarafından yerde sürüklenerek kabinden çıkarılmıştı. Olay sırasında yaralanan Dao’nun görüntülerinin sosyal medyada yayınlanmasıyla "skandal" ortaya çıkmış ve United CEO’su özür dilemişti. 

Dr. David Dao'yu böyle dışarı atmışlardı:Sadece Amerika'da değil, dünya çapında büyük tepkiyle karşılaşan United Airlines bu kez de, evlenmek için Kosta Rika’ya gitmekte olan çifti, "kendi koltuklarında oturmadıkları" gerekçesiyle Houston’da uçaktan indirdi.

Damat adayı Michael Hohl’un, Houston medyasından KHOU’ya yaptığı açıklamaya göre, Hohl ve nişanlısı Amber Maxwell cumartesi günü evlenmek için Salt Lake City’den Kosta Rika’ya doğru yola çıktı.


KENDİ KOLTUKLARINDA BİR YOLCU UZANMIŞ YATIYORDU


Teksas’ın Houston kentinde aktarma yapan çift, Kosta Rika uçağında kendi koltuklarının bulunduğu 24. sırada bir yolcunun uzandığını görünce 21. sıradaki boş koltuklara oturdu. Ancak firma 21. sırayı "Ekonomi plus" olarak biletlendirdiği için kabin görevlileri çifti uyararak yerlerine geçmesini istedi.


'BİR DAHA ASLA BİNMEYİZ'


Bu uyarıya tepki gösteren çift ile görevliler arasındaki tartışmanın ardından kabin görevlileri çifti uçaktan indirdi. Ertesi gün başka bir uçakla yollarına devam etmek zorunda kalan çift, şirketin bu davranışına anlam veremediklerini ve bir daha asla United hava yollarını kullanmayacaklarını söylediler.
 

FİRMA KARARI SAVUNDU 


United havayollarından yapılan açıklamada ise söz konusu koltukların ücretinin daha fazla olduğu, kabin görevlilerinin ikazına rağmen çiftin kendi koltuklarına geçmemekte ısrar ettikleri için uçaktan indirildikleri belirtildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.