Üniversite çıldırttı

Üniversite çıldırttı

12 Eylül 2009, Cumartesi 09:48
A A

Muğla Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi Fevzi Tezcan, yönetim tarafından dersleri ve odası elinden alınınca okulun çatısına çıkıp intihara kalkıştı. Okulda 2006 ve 2008’de de iki öğretim görevlisi aynı gerekçelerle intihar etmişti.

POLİS VAZGEÇİRDİ

Muğla Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu yönetimi, Harita ve Kadastro Bölümü öğretim görevlisi Harita Mühendisi Fevzi Tezcan’ın (42), girdiği ders sayısını azalttı. Son olarak odasının da elinden alınacağını öğrenen Fevzi Tezcan dün saat 14.00’te 10 katlı okulun çatısına çıkıp intihara kalkıştı. Polis, 40 dakikalık ikna çabası sonucunda Fevzi Tezcan’ı intihardan vazgeçirdi.

‘BASKI ALTINDAYIZ’

Adının açıklanmasını istemeyen bir öğretim görevlisi, “Meslek Yüksek Okulu’nun yönetimi sürekli bizi baskı altında tutuyor. Derslerimiz elimizden alınıyor. Maddi olarak sıkıntıya giriyoruz. 2006 ve 2008’de intihar eden 2 arkadaşımızın da dersleri elinden alınmıştı” dedi. 2006’da Yrd. Doç. Dr. Mursayettin Eksen, 2008’de de öğretim görevlisi Şakir Kızıldereli, okulda kendilerini asarak intihar etmişti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.