Üniversitede sapık kabusu

Kanada'daki British Columbia Üniversitesi'nde yaşanan seri cinsel saldırılar nedeniyle kraliyet polisleri alarma geçti

23 Ekim 2013, Çarşamba 09:41
A A

Kanada'nın ve dünyanın önde gelen üniversitelerinden British Columbia Üniversitesi öğrencilerinin Vancouver'daki Totem Park Kampüsü'nü sapık korkusu sardı.

Radikal'in haberine göre son üç haftada 3 öğrencinin cinsel saldırıya uğradığı kampüsteki olaya, Kanada Kraliyet Atlı Polisi RCMP'nin ana birimi el koydu. Üniversitenin fakülte ve dersliklerinin yanı sıra öğrenci yurtlarını da içinde bulunduran kampüste inceleme ve soruşturma başlatan RCMP, ilk tedbir olarak öğrencilerden gece 2'den sonra kampüste yalnız dolaşmamalarını istedi.

Polis ve üniversite güvenlik birimi, 20 yaşlarındaki saldırganı yakalamak için çalışırken, halktan ve öğrencilerden de yardım istedi.

28 Eylül'den bu yana üçüncü, yılbaşından beri de altıncı cinsel saldırı olayının gerçekleştiği British Columbia Üniversitesinde öğrencilerden, hava karardıktan sonra dışarı çıkacakları zaman arkadaşlarını ve güvenlik görevlilerini haberdar etmeleri isteniyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.