Üniversiteli gençler, safran tarlasını gezdi

Üniversiteli gençler, safran tarlasını gezdi

Üniversiteli gençler, safran tarlasını gezdi

27 Kasım 2019, Çarşamba 16:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE'de Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda (KYK) kalan üniversiteli öğrenciler, Hasanbeyli ilçesine Yanıkkışla Köyü'ne düzenlenen teknik gezi programı kapsamında safran bahçesi gezerek bilgi edindi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında 2019 yılında 5 yıl süreyle geçerli olacak 'gönüllülük alanında işbirliği protokolü' imzalandı. Bu kapsamda yürütülecek faaliyetler ile gençler doğa, tarım, orman, toprak, su, tohum ve hayvancılık gibi hususlarda bilinçlendirilerek doğaya ve tabiata karşı daha hassas bireyler haline getirilmesinin amaçlandığı kaydedildi.
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından, Kredi ve Yurtlar Kurumu Osmaniye yurdu öğrencilerine yönelik, Gençlik Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile birlikte teknik gezi programı düzenlendi.
Safran Yetiştiriciliği yapılan Hasanbeyli Yanıkkışla Köyü'ne düzenlenen teknik gezi programı ile safran bahçesi gezildi. Safran yetiştiriciliği hakkında teknik personeller tarafından safran yetiştiriciliği hakkında öğrencilere bilgi verildi. Çiftçi Meryem Pınar, tarlasında yetiştirdiği safrandan öğrencilere safran çayı ikramında bulundu. Yapılan bu organizasyondan duyduğu memnuniyeti dile getiren öğrenciler, İl Tarım Orman Müdürü İbrahim Sağlam'a teşekkür etti. 

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Başkan Kara, şehit aileleriyle anıta karanfil bıraktı