Ünlü beyin cerrahı Prof. Madjid Samii’ye fahri doktora

Üsküdar Üniversitesi, İran asıllı dünyaca ünlü bilim insanı ve beyin cerrahı Prof. Dr. Madjid Samii’ye, nörobilim alanında dünya çapında gerçekleştirdiği önemli çalışmalar ve bilimsel katkılardan dolayı fahri doktora unvanı verdi
 

A A
Ünlü beyin cerrahı Prof. Madjid Samii’ye fahri doktora
NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Avrupa'nın ikinci, Türkiye'nin birinci nörobilim hastanesi olarak tarihi bir gün yaşadıklarını belirterek “Avrupa'daki ilk sinirbilim hastanesinin kurucusu ve yöneticiliği görevini yürüten Prof. Madjid Samii aramızda. Onursal Doktora unvanı Üsküdar Üniversitesi senatosu olarak kendisine sunulacak. Biz sadece Hannover'deki hastaneye değil, aynı zamanda İran'daki ve Çin'deki kurumlara da ilham verdiğini öğrendik” dedi.

'7 MİLYAR İNSAN BARIŞ İÇİNDE YAŞAMIYOR'

Fahri Doktora Unvanı belgesini alan Prof. Dr. Madjid Samii, “Beyin cerrahisi alanında dünyadaki gelişmeler” başlığı ile bir konferans verdi. Bilginin paradan daha değerli olduğunu söyleyen Prof. Samii, özellikle öğrencilere her fırsatta öğrenmelerini ve bu yıllarını en verimli şekilde geçirmelerini tavsiye etti.

Teknoloji ve biyolojinin birbirinden çok şey öğrendiğini ifade eden Prof. Samii, beyindeki mükemmel uyuma da işaret ederek “Teknoloji ilerledikçe beyin hakkında daha çok şey öğreniyoruz. Beyinde 100 milyar hücre birlikte çalışıyor. 7 milyar insan barış içinde iş birliği yaparak yaşayamıyor” diye konuştu.

Dünyanın en iyi beyin cerrahları arasında yer alan, binlerce sinir bilimci yetiştiren ve 17 kitaba imza atan Dr. Samii, törenin ardından isminin verildiği NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Nöroşirurji Merkezinin açılışını da gerçekleştirdi.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kulak kirinizin rengi ne anlama geliyor?