Ünlü çekiç hocası Türkiye'de

Olimpiyat ve dünya şampiyonu Sloven çekiççi Primoz Kosmus'u yetiştiren antrenör Vladimir Kevo, Türk sporcuları çalıştırmak üzere Türkiye'ye geldi

11 Ocak 2011, Salı 10:26
A A
Ünlü çekiç hocası Türkiye'de

Ankara’da geçen yıl Kasım ayında Ankara’da düzenlenen Uluslararası Çekiç Atma Milli Takım Hazırlık Kampı’na çağrılan Kevo, Mersin’deki Atmalar Milli Takım Kampı’nda Türk sporcuları çalıştıracak.

Kevo’nun Slovenya’da çalıştırdığı 2 sporcu da bu kampta antrenman yapacak. Artun Talay’ın başantrenörlüğünde dün başlayan ve 23 Ocak Pazar günü sona erecek kampta, 6’sı erkek, toplam 16 sporcu yer alıyor.

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Ankara’daki kamp ile bu kampa katılmayan olimpiyat üçüncüsü Eşref Apak’ın durumuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Eşref ile görüştük, daha sonraki kamplara katılacak" dedi.

ENKA’da Ekrem Ay ile birlikte çalışan Eşref’in, eski yıllara göre şu an daha ciddi ve azimli çalıştığını ifade eden Terzi, "Kendisini takip ediyoruz. Mart ayında Avrupa Atmalar Kış Kupası var. Eşref orada ilk yarışına çıkacak. Sezon içinde de uluslararası yarışlara katılması sağlanacak" diye konuştu.

Mersin’deki atmalar kampına katılan sporcuların isimleri şöyle:

ERKEKLER

Fatih Eryıldırım (Ankara) Tolgahan Yavuz (Bursa) Özkan Baltacı (İzmir) Oğuzhan Demir (Tokat) Emre Bastı (Tokat) Yusuf Yalçınkaya (Bursa)

BAYANLAR

Tuğçe Şuhutoğlu (Mersin) Zeliha Uzunbilek (Mersin) Rabia Yıldır (Mersin) Ebru Yurddaş (Mersin) Elif Koçak (Eskişehir) Ece Akçakara (Sakarya) Kıvılcım Kaya (Ankara) Emel Dereli (Zonguldak) Sultan Çetinkaya (Mersin) Dilek Özada (Zonguldak)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.