Ünlü film gerçek oldu!

ABD'nin New York Eyaleti'ne bağlı Dannemora'daki Clinton Hapishanesi'nden kaçan iki cinayet mahkumunu bulmak için polis çalışmalarını sürdürürken, New York Eyaleti, kaçakların nerede olduğuna dair bilgi verecek kişilere 100 bin dolar ödül vereceğini açıkladı

09 Haziran 2015, Salı 12:31
A A

ABD'nin New York Eyaleti'ne bağlı Dannemora'daki Clinton Hapishanesi'nden kaçan iki cinayet mahkumunu bulmak için polis çalışmalarını sürdürürken, New York Eyaleti, kaçakların nerede olduğuna dair bilgi verecek kişilere 100 bin dolar ödül vereceğini açıkladı.

Hürriyet'in haberine göre, başka bir eyalete ya da Kanada'ya geçtiği düşünülen Richard Matt (48) ve David Sweat (34) adlı kaçak mahkumların hücrelerinin metal duvarını matkaplarla keserek kaçtığı belirlendi.

Mahkumların kaçış yollarını inceleyen New York Eyalet Valisi Andrew Cuomo, “Bu adamlar korkunç suçlar işleyebilir” diyerek halkı da uyardı.

Vali Cuomo, bunun Clinton Hapishanesi'nden 150 yıldır ilk kaçış olduğunu söyledi.

200 polisin, arama köpeklerinin ve havadan izleme ekibinin peşinde olduğu mahkumların, hücrelerinde gardiyanlarla alay etmek için “İyi günler” yazılı ve gülen bir surat çiziminin olduğu bir not bıraktığı ortaya çıktı.

Mahkumların her ikisinin de dikkat çekici dövmeler taşıdığı bilgisi halkla paylaşıldı.

Mahkûmlar hücrelerinin duvarını deldikten sonra binanın kanalizasyon sistemine ulaştı ve sokağa açılan bir kanalizasyon deliğinden çıkarak kayıplara karışmayı başardı.

Hapishane yetkilileri, kaçak mahkûmların gardiyanları kandırmak için kıyafetlerini yataklarına yerleştirerek uyuyan biri varmış gibi bir izlenim oluşturduğunu da söyledi. Matt ve Sweat'ın duvarı delmelerine imkân sağlayan aletleri nasıl elde edebildiğinin anlaşılması için de bir soruşturma yürütüldüğü belirtildi.

Stephen King romanından uyarlama 1994 tarihli film 'Esaretin Bedeli'nde (The Shawshank Redemption) mahkûmlardan biri küçük bir aletle uzun yıllar tünel kazarak kanalizasyon borusuna ulaşıyor ve kaçmayı başarıyordu. Tim Robbins ve Morgan Freeman'ın başrollerinde oynadığı film 7 dalda Oscar'a aday gösterilmişti. Film, imdb'nin dünyanın en iyi 250 filmi listesinin zirvesinde yer alıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.