Ünlü isimlerden şehitlere dil uzatan Nur Yerlitaş'a sert tepki!

Modacı ve televizyoncu Nur Yerlitaş'ın "Şehitler mehitler aman yeter" sözlerine ünlü isimler çok sert tepki gösterdi

23 Kasım 2017, Perşembe 14:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Nur Yerlitaş önceki akşam İstanbul'da bir arkadaşının doğum günü davetine katıldı. Eğlenirken Instagram hesabından canlı yayın yaptı. Nur Yerlitaş klibinde oynadığı şarkıcı Serkan Kaya’nın eşi Ayşegül Kaya ile konuşurken, ağzından çıkanları kulağı duymadı.

İşte Nur Yerlitaş’ın söyledikleri: “Ne yapayım Allah Allah şehitler mehitler aman yeter artık.

Bu sözlerden sonra Nur Yerlitaş'a sosyal medyadan ve sanat camiasından tepki yağdı.

İŞTE NUR YERLİTAŞ'A SOSYAL MEDYADA YAPILAN YORUMLAR:

İŞTE NUR YERLİTAŞ'A SOSYAL MEDYADA YAPILAN YORUMLAR:

“Seni IŞİD’cilerin ortasına bırakmak lazım.“Şuursuzluk ötesi.“Seninle aynı ülkede nefes almaktan utanıyorum.“Adı Nur ama yüzünde nur yok.“Hukuk önünde bunun hesabını vereceksin.“Özür dilesen bile sana af yok.“Bir hain daha dağa çıktı.“Artık seni ekranda görmek istemiyoruz.

''O BU CAMİADAN SİLİNECEK''

''O BU CAMİADAN SİLİNECEK''

Nur Yerlitaş'ı eleştiren Tuğba Ekinci, "Bu işin peşini bırakmayacağım. O bu camiadan silinecek" dedi.

Nur Yerlitaş ile çok yakın oldukları bilinen Demet Akalın, sosyal medyada modacı Yerlitaş'ı takip etmeyi bıraktı.

Serkan Kaya, 'Kara Gözlüm' şarkısının klibinde Nur Yerlitaş ile kamera karşısına geçmişti. Nur Yerlitaş'ın şehitler için söylediği skandal sözler sonrası gelen tepkiler üzerine Serkan Kaya, klibi yayınlamaktan vazgeçti. Klip yeniden montaja girecek ve modacının olduğu sahneler çöpe atılacak.

Beyaz TV'de yayınlanan spor programında Rasim Ozan Kütahyalı'nın Boşnaklarla ilgili sözlerine 'Şerefsiz oğlu şerefsiz' diyerek ilk çıkışı yapan siyasi olan MHP Kocaeli Milletvekilili Saffet Sancaklı da Nur Yerlitaş'ı hedef aldı.

MHP Kocaeli Milletvekilili Saffet Sancaklı'nın Twitter üzerinden yaptığı açıklama şöyle:"Büyük Türk milletine... Öncelikle bilinmesini isterim ki 21.11.2017 tarihinde malum şahsın ekranlarda ahlak dışı sözlerine karşı yaptığım açıklama sadece Boşnak kökenli bir Türk evladı olmamla sınırlı olmayıp büyük Türk milleti ailesine mensup her bir değerli şahsiyetin gösterdiği tepkiye tercüman olmak içindi.

NURSUZ YERSİZ TAŞLAR"

NURSUZ YERSİZ TAŞLAR"

Basın açıklama metnimi tam okuyanlar görecekler ki, malum şahıs ve bu şahsa benzer tiplerin ekranlarda veya kamuoyunda rağbet görmemesi hususunda tüm medya sahiplerini dikkatli ve tedbirli olmaya çağırmakla birlikte kamuoyunu da bu tipler karşısında daha hassas olmaya davet etmiştik. Şehitlerimize dil uzatan Nursuz Yersiz Taşlar da, gazilerimize saygısızlık yapan holiganlar da bu kapsamdadır.

TOPLUMSAL SORUMLUKLARIN İLİKLERİME KADAR FARKINDAYIM"

TOPLUMSAL SORUMLUKLARIN İLİKLERİME KADAR FARKINDAYIM"

Milletimizin bu tiplere olan toplumsal tepkilerini daha yakından takip ederek görmenin de memnuniyetini yaşıyorum. İslam ahlak ve fazileti, Türklük gurur ve şuurunun milletimizin gönlünde artarak devam ettiğini görmekten ayrıca kıvanç duyuyorum.

Şahsen TBMM'de milli bir sporcu ve ülkücü kimliğimle bana yüklenen toplumsal sorumlulukların iliklerime kadar farkındayım. Bu vesileyle ifade etmek isterim ki bizler Türkiye Cumhuriyeti'nin sigortası olan, mensubu olmaktan şeref duyduğumuz partimiz MHP ve ülkücü hareketin birer neferi olarak milli vicdanın sözcüsü ve milli-manevi değerlerin koruyucusu olmaya her alanda devam edeceğiz. Kamuoyuna saygılarımla arz ederim."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tuğba Özerk: Sosyal medya olmasa çocuk yapmazlar