Ünlü isimlerden Selçuk Tekay'a veda paylaşımları

"Ben Aşkı Ölümsüz Bilenlerdenim", "Vurgun", "Bana Her Şey Seni Hatırlatıyor" ve "Yorgunum Dostlarım" adlı unutulmaz eserlerin bestecisi Selçuk Tekay, geçirdiği kalp krizi sonrası yaşama veda etti. Ünlü isimler, Tekay'ın vefatının ardından peş peşe başsağlığı mesajları yayımladı.

14 Haziran 2021, Pazartesi 15:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tekay'ın vefatını kişisel Instagram hesabında paylaşan sanatçı Emel Sayın, "Söyleyecek söz bulamıyorum. Çok ama çok üzgünüm. Mekanın cennet olsun Selçuk Tekay. Ailene ve tüm sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyorum." ifadelerini kullandı.


Usta besteci, 1953'te Kars'ın Kağızman ilçesinde dünyaya geldi. Vefa Lisesinin ardından konservatuvar eğitimi alan Tekay, eğitimine Emin Ongan, Feridun Darbaz ve Teoman Önaldı gibi hocalardan aldığı derslerle devam etti.


Müzeyyen Senar, Zeki Müren, Emel Sayın, Bülent Ersoy ve Muazzez Abacı gibi birçok ünlü sanatçıya sahnede eşlik eden sanatçı ayrıca ünlü isimlerin albüm çalışmalarında da yer aldı.

'YILIN BESTECİSİ ÖDÜLÜ'NÜ ALMIŞTI

'YILIN BESTECİSİ ÖDÜLÜ'NÜ ALMIŞTI

Sanatçı, 1991'de "Vurgun" bestesiyle 1992'de "Bana Her Şey Seni Hatırlatıyor", 1993'te ise da "Yorgunum Dostlarım" adlı eserleriyle "Altın Kelebek Yılın Bestecisi Ödülü"ne layık görüldü.


SANAT DÜNYASI YASA BOĞULDU

SANAT DÜNYASI YASA BOĞULDU

Tekay'ın vefatının ardından sanat dünyası yasa boğuldu. Ünlü isimler, başsağlığı mesajlarını sosyal medya hesapları üzerinden yayınladı.


SİBEL CAN

SİBEL CAN

Türk müziğinin en değerli sanatçısı, büyük usta, çok sevdiğim, çalışmaktan onur duyduğum sevgili Selçuk Tekay'ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Ailesine, sevenlerine sabırlar diliyorum. Tüm sanat camiasının başı sağ olsun. Mekanın cennet olsun, benim canım hocam.


EROL EVGİN

EROL EVGİN

Değerli bestekar ve keman virtüözü Selçuk Tekay'ı yitirdik. Ailesine ve müzik dünyasına sabır ve başsağlığı diliyorum.

FERHAT GÖÇER

FERHAT GÖÇER

Büyük üstat Selçuk Tekay’ı kaybettik. Pek çok kez aynı sahneyi paylaştım. Onu ve sanatını yakından tanıma şansına sahip oldum. Sanat dünyamız her açıdan büyük bir değerini daha yitirdi. Çok üzgünüm.


BEHZAT UYGUR

BEHZAT UYGUR

Çok kıymetli bir ustayı kaybetmişiz. Tüm kıymetliler gibi şarkılarıyla hep var olacak. Allah yakınlarına sabır versin. Mekanı cennet olsun.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI'NDAN MESAJ

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI'NDAN MESAJ

Kültür ve Turizm Bakanlığı, geçirdiği kalp krizi sonrası yaşamını yitiren unutulmaz eserlerin bestecisi Selçuk Tekay için başsağlığı mesajı yayımladı.


Bakanlığın sosyal medya hesabından yayımlanan mesajda, "Unutulmaz eserleriyle daima saygı ve sevgiyle anılacak olan usta keman virtüözü ve besteci Selçuk Tekay'a Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sanat camiamıza başsağlığı diliyoruz." ifadelerine yer verildi.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kızmaz Ailesi karavan tatilinde: Tüm yüzsüzlüğümle, '20 TL var mı?' diye sordum