Ahmet Kural'dan şiddet gören Sıla'ya ünlülerden destek yağdı!

Sıla'nın sevgilisi Ahmet Kural tarafından darp edilmesi gündeme bomba gibi düştü. Ünlü isimler sosyal medya paylaşımlarıyla Sıla'ya destek oldu

01 Kasım 2018, Perşembe 17:23 Son Güncelleme:
A A

Sıla, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek Ahmet Kural'dan şikayetçi oldu. Fiziki şiddet gördüğünü iddia eden sanatçı 3 ay koruma kararı aldırdı.

Sıla Gençoğlu’nun avukatı Rezan Epözdemir, fotoğraf, rapor ve diğer delilleri savcılığa ilettiklerini söyledi.


Ünlü isimlerden Sıla'ya destek mesajı yağıyor. İşte o mesajlar...

Demet Akalın: Gücünüz, kuvvetiniz ne şarkı sözlerine ne de güzel yüreğine dokunabilir... Yanındayım her zaman.


Yavuz Bingöl: Ahmet Kuralsız... Kardeşim sen kimsin bir kadını dövüyorsun, şiddet uyguluyorsun? Adam ol biraz adam. İki tane film çekmekle adam olunmuyor. Hadi yürü git!

Gülben Ergen: Yıkamadığın kadına, devrilmiyor diye, çok güzel ve başarılı diye, şiddet uygulayan güçsüz 'erkek' o kadın senin ezik şiddetinle, bir ömür daha da güçlenecek bunu biliyor musun? Hak etmediğin kadın tarafından, kendini vazgeçilmez ve değerli zanneden erkekler güçsüzlük sizin diğer adınız. 6164. maddenin 5. maddesi gereği sen bir sus ve uzaklaş!

Mustafa Sandal: Yeter artık! Kadına şiddet olaylarından sıkıldık, bunaldık! Nasıl adamsınız siz arkadaş? Bir kadını yerlerde sürüklemek nedir? Onlar bizim annemiz, kız kardeşimiz, sevgilimiz, canımızın bir parçası! Nefretle kınıyorum! Geçmiş olsun Sıla kardeşim...

Tuğba Özerk: Aynı acıları yaşamış bir kadın olarak çok üzüldüm Sıla! Hiçbirimize bir daha Allah böyle şeyler yaşatmasın.

Tuğçe Aral: Bazen çok masum görünür hayat. İnsanlar nasıl güldüğünüzü bilmez, içinizde kopan fırtınaların sesini duymaz. Siz de kendinizi inandırmaya çalışırsınız mutlu olduğunuza. Sevdiğiniz yanınızdadır çünkü. Elini tutunca sıcaklığını hissedersiniz. Başınızı omzuna koyduğunda, dünyanın en güvenli limanında sanarsınız kendinizi. Ama o zaman yok mu zaman... Eskirsin, yıpranırsın.. Önce gözlerinden yaşlar dökülür, sonra kalbindeki kırık cam parçaları batmaya başlar. O zaman hissedersin. Bitmiştir. Tükenmiştir. Gökkuşağı yerini simsiyah gökyüzüne bırakır. Sen hep gökkuşağının altındasın Sıla. Hep öyle kal. Düşürme yüzünü. Hep gül. Şarkıda söylediğin gibi belki de; aldığın her nefes bir gün sayılır. Seni çok seviyorum. Hep de seveceğim. Yanındayız.

İrem Derici: Demir kadın! Aslan kadın! Fiziksel yahut psikolojik şiddet, nicelerini darma duman ediyor bu leş mevzu. Ama sen nasıl bir güçsün, nasıl bir teşviksin! Dimdik kadınım, ben sana öykünmeye devam! Çünkü sen Sıla Gençoğlu’sun.

Emre Altuğ: Oğlum sizi kim büyütüyor, yetiştiriyor, böyle mi öğretiyor? Farz edelim evde böyle görerek büyüdünüz, şiddet görenin mutlu olduğunu da gördünüz mü? Size sevgisini bu şekilde gösteren ve bu şekilde gösterilmesi gerektiğini öğreten mi oldu? Farz edelim öyle oldu büyüyünce bunun adamlıkla, insanlıkla, sevgiyle, saygıyla ilgisi olmadığını görmediniz mi, öğrenmediniz mi? Eğer öyleyse yazık çünkü o takdirde var olmuş değil yer kaplamış oluyorsunuz!!! (Ahmet ve diğerlerine…)

Bengü: Kendisinden daha güçlü bir kadını kaldıramayıp gücünü şiddet ve hakaretle göstermeye kalkan “iki satırlık!” bir “adam” daha... Susmayıp dimdik durduğun için tüm hemcinslerim adına sana teşekkürler Sıla!

Nazan Öncel: Çok Üzgün ve çok öfkeliyim. Bütün kadınlar adına büyük büyük geçmişler olsun Sıla'm benim.

Sertab Erener: Meslektaşım Sıla’yı bir kadın ayakta alkışlıyorum. Ve yaşadığı bu korkunç olayda sonuna kadar yanında olduğumu haykırmak istiyorum.

Yeşim Salkım: Cesur yürek, sana helal olsun! Sonuna kadar yanındayız. Şiddete hayır!

Nur Fettahoğlu: Şiddet artık her yerde... Kadınlarımızın bedenlerinde , erkeklerimizin suskunluğunda , yaşlılarımızın korku dolu gözlerinde , hayvanlarımızın çırpınışlarında , sokakta okulda en özel ve savunmasız olduğumuz alanlarda... Özgüvensiz toplumun şiddetle kendini ispat etme çabası, başkalarının üzerinde uyguladıkları psikolojik savaşlar insan olan yerlerimi acıtıyor... sen ne güçlü kadınsın ki göğsünü gererek örnek oluyorsun konuşamayan ve bu şiddete her gün maruz kalan insanlarımıza... Susmayın.


Ebru Gündeş: Seninle gurur duyuyorum... Her zaman yanındayım.

Ezgi Mola: Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiçbir ilgisi yok.

Burcu Esmersoy: Ne güzel yazmış, ne güzel anlatmış… "Gözlerimizin gözlerinize değdiği an", işte o an hepimizi birleştiren! Ve ne güzel demiş“Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiçbir ilgisi yok!” diye…

Burcu Biricik: Ne denir gerçekten bilemiyorum. Çok çok üzüldüm ama cesaretin hepimize, tüm şiddet gören, tacize uğrayan, suistimal edilen kadınlarımıza cesaret versin, örnek olsun.

Ajda Pekkan: Hepimiz senin yanındayız Sıla!

Ceyda Düvenci: Ayıptır efendiler. Şiddet gösteren adam değildir. Erkek şiddetle bir olamaz. Erkek güvenin ta kendisi olmalı, gücünü zekasıyla, sevgisiyle, kadına verdiği değerle ve yuvasını çekip çevirerek göstermeli. Hele ki sanatçı, aydın bir erkeksen! Kendini geliştirmeyi ve yaralarını, zaaflarını psikologla çözmeyi biliyor olmalısın. Kadına şiddete hayır! Şiddet gören kadınlar sesini çıkartmalı ve bu suç cezasız kalmamalı. Her türlü şiddete hayır! Ve nezdinde şiddet gören tüm kadınların yanındayım…

Işın Karaca: Kimse senin yüzündeki gülümsemeyi alamasın Sıla… Herkes yaşattığının cezasını yaşayacak!

Keremcem: Susmadığın için teşekkürler…

Şebnem Ferah: Meslektaşım, kıymetli Sıla Gençoğlu’nun 45 dakika boyunca hayatından endişe etmek zorunda kalmasını, bunun bir insan evladı üzerinde yaratabileceği travmayı iliklerime kadar tüm benliğimle hissediyorum. Çok üzgünüm!

Ebru Destan: "Sadece kolunu tuttum..." Ahmet Kural, 2018- Türkiye. Tutmayacaksın o kolu, tut(a)mayacaksın!!! Ayrıca kol tutmakla kalmadığın o kadar belli ki açıklama yaparken bile gözlerinden alev fışkırıyor!!! Nedense hep böyle güzel bakan erkekler öldürüyor kadınlarını!Bayıldığı güçlü karakteriniz,işiniz bile batmaya başlıyor. Bazen bir sözle,bazen bir hakaretle,küçümseme,yada diğer psikolojik baskılarla! Eğer etinize tırnağını geçiremiyorsa bu defa da yüzünüzü gözünüzü dağıtıyor!acı vererek sizi değiştirmeye kıvamına getirmeye çalışıyor!!!oysa oysa kapıyı çarpıp çekip gitseniz!!!ama olmaz dimi yap-a-mazsınız!!

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ayşegül Çınar: Sevgilim beni tehdit etti