Ünlü ismin en yakınından şok iddia!

Magazin dünyasının ünlü isimleri kendileriyle çalışanlarla sıkıntılar yaşayabiliyor, mahkemelik oluyor. Kimi tacize uğradığını, kimi parasını alamadığını söylüyor. İşte yardımcılarıyla yaşadıkları sorunlar yüzünden hayatları zindana dönen ünlüler...

23 Ocak 2018, Salı 10:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Lady Gaga'nın eski asistanı Jennifer O'Neill, hem şarkıcıya ödenmemiş fazla mesai ücretleri için tazminat davası açtı hem de dudak uçuklatan ayrıntıları gün ışığına çıkardı.

''Yalnız uyumayı sevmiyordu ve onunla çalışırken hiç özel hayatım kalmamıştı" diyen Jennifer O'Neill "Turneye gittiğimizde ben de diğerleri gibi ayrı bir odada kalamazdım. Ayrı bir oda isteyip istemediğim bana sorulmazdı bile. Onun yatağını paylaşmaktan başka çarem yoktu" diye konuştu. Jennifer O'Neill bu yüzden özel hayatının bittiğini de ileri sürdü.

Ebru Şallı birkaç yıl önce küçük oğlu Pars'ın dadısıyla mahkemelik olmuştu.

Her şey Ebru Şallı'nın Twitter'daki sayfasına yazdığı "Allah herkesin çocuklarını korusun böyle insan kılığındaki yaratıklardan'' notuyla başlamıştı. Üniversite öğrencisi dadı Meltem Mermer, Ebru Şallı'nın küçük oğluna baktığı sırada dedesinin hastalandığını, o nedenle izin istediğini belirterek, ''Dedemin hastalığı uzun sürünce işten ayrılmak zorunda kaldım. Pars'a çok iyi baktım. Ebru Şallı'nın dediği gibi çocuğuna hiçbir zarar vermedim, düşürmedim. Bunlar gerçek dışı. Attığı tweetler yüzünden iş bulamaz hale geldim" demişti.

Meltem Mermer, Ebru Şallı hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle hakaret davası açmıştı.

Angelina Jolie'nin eski asistanı Ana Charlotiaux da yıldıza 55 bin dolarlık tazminat davası açtı. Eski asistan, iki yıl boyunca Angelina Jolie için çalıştığını ve bu süre içinde yasal izin haklarını kullanamadığını ileri sürdü.

Oysa Angelina Jolie, eski asistanını fazla izin kullandığı için işten çıkarmıştı.

Hülya Avşar bir dönem önce yardımcısıyla sonra da korumasıyla mahkemelik oldu. Yardımcısı Güner Binici ve şoförü Faruk Saban tarafından sigortasız çalıştırıldıkları gerekçesiyle mahkemeye verilen Hülya Avşar'ın başı bir kez de eski koruması nedeniyle belalaya girmişti. Maliye Bakanlığı müfettişleri tarafından Rasim Ramazan adlı kişinin 2003 yılında Hülya Avşar'ın yanında işe başlamasına rağmen bildirim yapılmadığı tespit edildi.

Hülya Avşar'a faiziyle birlikte 3 bin 186 TL para cezası kesildi. Sanatçı, avukatı aracılığıyla mahkemeye başvuruda bulundu ancak itirazı reddedildi.

Özlem Yıldız'a da birkaç yıl önce özel şoförü tarafından alacağının ödenmediği gerekçesiyle dava açılmıştı. Özlem Yıldız'ın o dönemde evli olduğu Sinan Serter ile birlikte yaşadığı Beykoz Acarkent Sitesi'ndeki villasında şoför olarak çalışan Nihat Çatıkkaş 14 bin 500 TL olan alacağının ödenmemesini gerekçe göstermişti.

Nihat Çatıkkaş aynı zamanda kendi kredi kartıyla Sinan Serter'in ailesi için bazı harcamalar yaptığını bunları ödeyemeyince de evine haciz geldiğini söylemişti.

Sibel Can'ın yanında 15 yıl boyunca çalışan yardımcısı Elif Köse, sanatçı aleyhine tazminat davası açtı. Elif Köşe, Sibel Can'ın kendisini haksız yere işten çıkardığını, altı aylık maaşını ve 15 yıllık sigorta primlerini ödemediğini de ileri sürdü.

İşin ilginç yanı davada Sibel Can'ın eski eşi Hakan Ural'ın tanık gösterilmesiydi.

Justin Bieber da eski koruması tarafından mahkemeye verilmişti.

Bir yıldan fazla süre sanatçının korumalığını yapan Moshe Benabou, şarkıcının 420 bin doları bulan fazla mesai ücretlerini ödemediğini ve kendisine saldırdığını ileri sürdü.Her gün 14-18 saat aralıksız çalıştığını belirten Benabou, genç şarkıcının ekim ayında kendisine hakaret edip fiziksel saldırıda bulunduktan sonra haksız işten çıkardığını söyledi.

Manken Naomi Campbell yanında çalışanlara karşı sert tutumuyla da tanınıyor. Önce kahyasına cep telefonuyla saldırdığı için hakkında dava açılan Naomi Campbell'ın başı daha sonra da hizmetçisiyle derde girdi.

Naomi Campbell'ı, başına vurmakla suçlayan hizmetçisi Gaby Gibson, manken aleyhine ''bedensel yaralama'', ''çalışırken ayrımcılık yapma'', ''hafif saldırı'' ve ''darp'' suçlamalarıyla dava açtı. Manken daha önce de benzer bir sebepten ceza almış ve sosyal hizmet işinde çalışmıştı.

Aksiyon filmlerinin yıldızı Steven Seagal hakkında da iki yıl önce bir dava açılmıştı. Seagal'ın o dönemde 23 yaşında olan asistanı Kayden Nguyen, aktörün kendisinden haftanın 7 günü 24 saat cinsel içerikli isteklerde bulunduğunu ileri sürdü.

Britney Spears'ın eski koruması Fernando Flores de yıldızın kendisini taciz ettiğini söyleyerek dava açmıştı. Flores, Spears'ın korkunç biri olduğunu söyleyerek "Uyuşturucu kullanıyordu, kişisel temizliğine dikkat etmiyordu ayrıca odama gelip beni taciz ediyordu" demişti.

Flores, Britney Spears aleyhine 10 milyon dolarlık tazminat davası açmıştı.

Sharon Stone da çocuklarının dadısıyla mahkemelik olmuştu. Sharon Stone'un çocuklarına dadılık yapan Filipinli Erlinda Elemen, yıldız aleyhine İş Kanunu'nu ihlal ettiği ve etnik kimliğini aşağıladığı gerekçesiyle dava açtı.

Sharon Stone ''uydurma iddialara dayanan absürd bir dava'' yorumunda bulunurken huysuz bir eski çalışanının kendisinden para sızdırmanın yollarını aradığını söyledi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bensu Soral: Beni böyle kabul edin, yoksa yollarımızı ayıralım