Ünlü müzisyen Coşkun Erdem hayatını kaybetti

İsviçre’de sahnede beyin kanaması geçiren, Sağlık Bakanlığı'nın devreye girmesiyle önceki gün İstanbul’a getirilen usta kanun sanatçısı Coşkun Erdem, bu sabah hayatını kaybetti

11 Aralık 2016, Pazar 14:42
A A
İsviçre’nin Zürih şehrinde sahnede düşüp beyin kanaması geçiren usta kanun sanatçısı Coşkun Erdem, önceki gün ambulans uçakla Türkiye’ye getirilmişti. Tedavisine Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde devam edilen Coşkun Erdem bu sabah hayatını kaybetti. Ünlü sanatçının cenazesi yarın Ataşehir Mimar Sinan Camii'nden kaldırılacak.
 

SAĞLIK BAKANLIĞI COŞKUN ERDEM'İ TÜRKİYE'YE GETİRMİŞTİ


İsviçre’nin Zürih şehrinde sahnede düşüp beyin kanaması geçiren usta kanun sanatçısı Coşkun Erdem, dün ambulans uçakla Türkiye’ye getirilmişti. Aynı zamanda bestekâr da olan Coşkun Erdem için tedavi gördüğü Zürih’teki hastane, 600 bin liralık fatura çıkarmış, olayı duyuran Onur Akay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istemişti. Ailenin bu isteğine kayıtsız kalmayan Sağlık Bakanlığı, Coşkun Erdem’i Türkiye’ye getirmek için harekete geçmişti.Sağlık Bakanlığının devreye girdiğini Instagram adresinden duyuran Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay “Sağlık Bakanlığı devreye girdi ve kanun sanatçısı Coşkun Erdem, İsviçre’den Türkiye’ye getiriliyor. İsviçre, Türkiye’den ambulans uçak istememiş ve oradaki doktorları ile beraber kendileri getirmek istemiş. Uçak, saat 14.00’te Sabiha Gökçen Havalimanı’na inecek. Sağlık Bakanlığı tarafından ayarlanan ambulans, Coşkun Erdem’i Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldıracak. Hocamızın sağlık durumu ise iyiye gidiyor” ifadelerini kullanmıştı.
 

ÇOK SAYIDA ESERE İMZA ATMIŞTIMünir Nurettin Selçuk’tan Safiye Ayla’ya ve Müzeyyen Senar’dan Zeki Müren’e kadar çok sayıda efsane sanatçıya sahnede eşlik eden Coşkun Erdem, “Kader böyle imiş ne söylesem boş” isimli eser başta olmak üzere, dillerden düşmeyen çok sayıda besteye de imza attı.

 

COŞKUN ERDEM KİMDİR?


Münir Nurettin Selçuk’tan Safiye Ayla’ya ve Müzeyyen Senar’dan Zeki Müren’e kadar çok sayıda efsane sanatçıya sahnede eşlik eden Coşkun Erdem, 1938 yılında Gemlik'de dünyaya geldi. 1951 yılında Üsküdar Musiki Cemiyetine girdi. Devrin kanun üstadı Ahmet Yatman'dan dersler alan ve genç yaşına rağmen Anodolu'nun dört bir yanında konserler veren kanun üstadının bir çok ünlü eserde imzası bulunuyor. "Kader böyleymiş Ne söylesem Boş" adlı eseriyle ilk altın plağını alan Coşkun Erdem, Zeki Müren, Münür Nurettin Selçuk, Müzeyyen Senar, Safiye Ayla, Hamiyet Yüceses, Bülent Ersoy, Behiye Aksoy, Gönül Yazar, Muazzez Ersot gibi bir çok sanatçının gerek konserlerinde, gere stüdyo kayıtlarında kanunu ile eşlik etti. Coşkun Erdem Ile Oyun Havaları, Coş Coşkun Coş gibi albümleri olan usta müzisyenin 6 evliliğinden bir kızı ve bir oğlu oldu.Coşkun Erdem yoğun bakımda 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.