Ünlü sanatçılardan Afrin türküsü

Sözü ve müziği Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, Yavuz Bingöl ve Ümit Yılmaz, aranjesi Mete Artun imzalı ‘Milletin Duası’ türküsü klibi yayınlandı. Klipte İbrahim Tatlıses başta olmak üzere bir çok sanatçı şarkıyı seslendirdi

27 Nisan 2018, Cuma 22:02
A A
Türk Müziği’nin önemli isimleri Mehmetçik için bir araya geldi. Zeytin Dalı Harekatı başta olmak üzere vatan müdafaası için mücadele eden tüm askerlerimize ithafen bir türkü hazırlandı.

Sözü ve müziği Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, Yavuz Bingöl ve Ümit Yılmaz, aranjesi Mete Artun imzalı ‘Milletin Duası’ türküsü tüm televizyonlarda yayınlanmaya başladı.


ÜNLÜ İSİMLER 'MİLLETİN DUASI' TÜRKÜSÜNDE BULUŞTU


‘Milletin Duası’ türküsü için buluşan ünlü isimler, seslendirdikleri türküyle 'Türkiye’nin sesi' oldu. 

Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses, Cengiz Kurdoğlu, Yavuz Bingöl, Sibel Can, Seda Sayan, Alişan, Fettah Can, Kutsi, Metin Şentürk, Elif Buse Doğan gibi ünlü isimler ‘Milletin Duası’ türküsünde buluştu. 
 

İZLEYEN HERKESİ DUYGULANDIRDI


Operasyonda şehit düşen askerlerimizi bir kez daha yad etmek, gazilere ve millete şükran sunmak, dualarıyla milletin yanında olanlara teşekkür etmek amacıyla hazırlanılan klip, izleyen herkesi duygulandırdı. 
 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA YER ALDI


Hem kahramanlığı hem hüznü anlatan video klipte, Cumhurbaşkanının Hatay’da sınır karakolunu ziyaret edip, kamuflajıyla askeri selamladığı görüntülerine de yer verildi. ‘Milletin Duası’ klibinin finali ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şehitlikte ettiği duayla sona eriyor.MİLLETİN DUASI SÖZLERİ:

Analar aslan doğurur 
Vatan aşkıyla yoğurur 
Yiğit burda harman olur 
Milletine siper olur 
Heyy... 

Mehmedim cephede vurur 
Düşmana dünya dar eder 
Düşmesin gönlüne keder 
Milletin duası yeter 
Heyy... 

Yıkar bendi dağlar aşar 
Mazlumun derdine koşar 
Hak yoluna başın koyar 
Mehmedim ey can Mehmed 

Mehmedim cephede vurur 
Düşmana dünya dar eder 
Düşmesin gönlüne keder 
Milletin duası yeter Heyy...
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.