Ünlüler de destek verdi, tokat kirazı sosyal medyada TT oldu

Ünlü isimlerin de paylaşımlarıyla destek verdiği Tokat kirazı sosyal medyada başlatılan "KirazTokattaYenir" etiketi ile ilgi gördü. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun sosyal medyada başlattığı "KirazTokattaYenir" etiketi gün boyu Twitter’da ön sıralarda yerini alarak TT oldu.

24 Haziran 2020, Çarşamba 18:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Konuyla ilgili açıklama yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Kirazını tatmak için herkesi Tokat’a beklediklerini belirterek, “Hz. Mevlana’nın; “Tokat’a gitmek gerek, çünkü Tokat’ta insanlar ve iklim mutedil” diye övdüğü tek şehir olan bereketli toprakların üzerinde kurulu Tokat’ımızda kirazın ayrı bir yeri vardır. Tokat Kirazı bugün dünyaya açılmış durumda, hemen hemen tüm ülkelerde Kirazımızı görebilir, o eşsiz lezzetini tadabilirsiniz” dedi.

Eroğlu, hem kirazı hem de Tokatım'ızı tanıtarak, kiraz denince akla Tokat’ın gelmesini sağladıklarını ifade ederek, “Bu konuda da hemşerilerimizin ve Tokat sevdalılarının destekleriyle sosyal medyada gündem olduk. Bu paylaşımlara gönül veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Herkesi Kirazın ana vatanı Tokat’a bekliyoruz” diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Denizci olmak için iyice düşünmek gerek