Ünlüler Elazığ için harekete geçti

Merkezi Elazığ olan, birçok kenti de etkileyen 6.8 büyüklüğündeki deprem can kayıpları ve yaralılar nedeniyle yürekleri dağladı. Sanat dünyası depremden dakikalar sonra harekete geçti. Maddi-manevi yardıma koştular. Mesajlarıyla da acılı aileleri yalnız bırakmayacaklarını açıkladılar.

26 Ocak 2020, Pazar 08:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Yılmaz Erdoğan ekibiyle harekete geçti

Yılmaz Erdoğan ekibiyle harekete geçti

Yılmaz Erdoğan depremden hemen sonra ekibiyle harekete geçti. Başlattıkları kampanyayı sosyal medya hesabından şöyle duyurdu:


“Elazığ ve çevre illeri etkileyen deprem sonrası, zorlu kış koşulları nedeniyle bölgede doğan ihtiyaçların karşılanması için sizlerle birlikte harekete geçmek istiyoruz. BKM Tiyatro’ya getireceğiniz kalın kışlık giysiler, yetkililerle iletişime geçilerek en kısa sürede deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır. Lütfen gıda getirmeyin.”

Demet Akalın bot ve mont gönderdi

Demet Akalın bot ve mont gönderdi

Demet Akalın, Elazığ’a bot ve mont gönderdi. Hazırlattığı paketlerin üzerine adını da yazarak sosyal medya hesabında paylaştı. Altına şöyle not düştü:


“Uyuyan dostların canı sağ olsun.” Ardından şu mesajı yazdı: “Geçmiş olsun Elazığ. Biz ne yapabiliriz gerçekten? çok üzücü. Bu soğukta canla başla çalışan herkesten Allah bin kere razı olsun.”

Songül Öden oyununun gelirini bağışladı

Songül Öden oyununun gelirini bağışladı

Songül Öden 27 Ocak’ta, Ankara’da sahneleyecekleri ‘Lal Hayal’ adlı oyunlarının tüm gelirini bölgeye göndereceklerini açıkladı.

Haluk Levent: En iyisi görevime gideyim

Haluk Levent: En iyisi görevime gideyim

İyilik derneği Ahbap’ın kurucusu Haluk Levent haberi alır almaz Bursa konserini iptal etti. Sahneye çıkmasına dakikalar kala seyircilere seslenip “Maalesef haberler kötü. Hayatını kaybeden dostlarımıza başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Ben Ahbap başkanı olarak görevime gideyim” dedi. Konseri, 5 Şubat’a erteleyip bölgeye önden ekibini gönderdi.

Yalın'dan konsere anlamlı çağrı

Yalın'dan konsere anlamlı çağrı

Yalın bu akşam Zorlu PSM’de vereceği konsere gelecek olan seyircilere şöyle bir çağrıda bulundu:


“Gelin bu konseri daha anlamlı bir hale getirelim. Deprem sonrası zor durumda kalan Elazığ ve çevre illerdeki vatandaşlarımız için kışlık malzeme getirin. Malzemeleri AFAD yetkililerine ulaştıracağız. Birlik olursak daha güçlüyüz.”

İzzet Yıldızhan 5 aileye yardım etti

İzzet Yıldızhan 5 aileye yardım etti

İzzet Yıldızhan, Elazığ ve Malatya’da evi yıkılan 5 aileye, 5’er bin TL’lik destekte bulundu. Ailelere sağlık, konaklama konusunda da yardım sözü verdi.

Ertelenen işler

Ertelenen işler

Üzücü haberin ardından birçok etkinlik, konser ve davet ertelendi. Depremi sahneye çıkmak üzereyken haber alan Can Bonomo, Ataşehir’deki konserini, Ferhat Göçer ise Kıbrıs programını daha sonra yapacaklarını açıkladı. Bazı ünlüler klip çekimlerini dahi durdurdu. Birkaç tiyatro topluluğu da oyunlarının gelirini deprem bölgesine gönderme kararı aldı.

Üzüntülerini anında bildirdiler

Üzüntülerini anında bildirdiler

■ Acun Ilıcalı

■ Tarkan

■ Türkan Şoray

■ Engin Altan Düzyatan

■ Alişan

■ Hülya Koçyiğit

■ Mustafa Ceceli

■ Zara

■ Işın Karaca

■ Mustafa Sandal

■ Sibel Can

■ Doğa Rutkay

■ Mahsun Kırmızıgül

■ Nebahat Çehre

■ Fazıl Say

■ Şahan Gökbakar

■ Serdar Ortaç

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 5 dakikada magazin turu (25 Ocak 2020)