Ünlüler ve koleksiyonları

Ünlü isimlerin her hareketleri sevenleri tarafından merak ediliyor. Kim, nerede, ne zaman, ne yapıyor dışında; ünlü isimlerin hobileri de merak konusu. İşte ünlü isimler ve koleksiyonları

19 Nisan 2017, Çarşamba 15:41
A A
Çağla Şıkel 

Çağla Şıkel 

Çağla Şıkel ''Ben yıllardır saç tokası biriktiriyorum. Yıllar önce aldığım saç tokalarımı kullanmasam da özenle saklıyorum. Tokalarımı hiç kimseyle de paylaşmam'' sözleriyle çok konuşuldu.

Gülşen 

Gülşen 

Pop müzik sanatçısı Gülşen, 1960’larda yaygınlaşan Pop art akımına meraklı; "Sergileri kaçırmamaya çalışıyorum. Gördüğüm bir şeyi hemen almıyorum. Bütün sergileri gezip gezip sonunda en çok aklımda kalan ve duvarımda gördüğümde de bana ilham verecek tabloları tercih ediyorum demişti.

Sanatçının evinin hemen hemen her duvarında yer alan tabloların en düşük fiyatı 50 bin dolar. 

Angelina Jolie 

Angelina Jolie 

Bıçak koleksiyonu yapan güzel oyuncu, küçükken yılan ve kertenkele koleksiyonu yapıyormuş. Ayrıca bıçak koleksiyonunda yer alan bir savaş baltası ve bir Afrika mızrağına sahip olmaktan gurur duyuyormuş.

 Tuba Ünsal 

Tuba Ünsal 

Oyuncu, önceki yıllarda ekrana geldiği televizyon programlarından kazandığı parayı tablolara yatırdığını açıklamıştı. Merakını; “Çok garip eskiden koleksiyon yaparken bana deli gözüyle bakarlardı çünkü o zihniyete göre resim toplamak müzelerin işiydi sözleriyle açıklamıştı. Ünsal, Haluk Akakçe, Yaşam Şaşmazer, Aydan Murtazeoğlu gibi isimlerin işlerini topluyor.  

Tuba Büyüküstün 

Tuba Büyüküstün 

Nuri İyem ve Fikret Otyam'ın tablolarına sahip oyuncu geçen yıl, Fikret Otyam'ın Doğu Anadolu'da Iğdır Köyü'nde görüp resmettiği, 'Hasta Taşıyan Köylü Kadınlar' isimli yağlı boya tablosunu 30 bin liraya aldığında haberlere konu olmuştu.

Oyuncunun resim koleksiyonları dikkat çekiyor.

Türkan Şoray 

Türkan Şoray 

Oynadığı filmlerde giydiği kostümleri biriktiriyor. Onun için çok değerli çünkü. Aynı zamanda gazetelerde gördüğü ilginç haberleri kesip topluyor.

Bunlardan en ilginç olanını senaryolaştırıp sinema filmi çekmeyi amaçlıyor. Onun için evinde çok fazla miktarda gazete küpürleri var.

Ata Demirer 

Ata Demirer 

Ünlü oyuncunun iki tutkusu var; deniz ve sanat. Demirer'in iddialı bir Çanakkale seramik koleksiyonu olduğu biliniyor. Müzayedelere katılan oyuncunun ilgisini heykeller ve resimler de çekiyor. Özellikle ada resimlerini alıyor.

Burcu Esmersoy 

Burcu Esmersoy 

Geçen yıl katıldığı bir televizyon programında resim koleksiyonu yaptığını açıklamış, cemiyette ‘çılgın’ sıfatıyla anılan ressam Haluk Akakçe’nin eserlerini topladığını söylemişti.

Kenan Doğulu’nun sanat tutkusu eskilere dayanıyor. Onun bu tutkusunu sevgilisi Beren Saat paylaşıyor.

Kenan Doğulu 

Kenan Doğulu 

Bu eserler çocuklarıma miras kalacak diyen Doğulu; Devrim Erbil, Gary Hume, Burcu Perçin, Fikret Mualla, Burhan Doğançay gibi ressamların eserlerini topluyor

Tolga Karel

Tolga Karel

Oyuncu ''Eskileri çok sevdiğim için böyle antika ama yine de elektronik şeyler toplamayı seviyorum. Eski telefonlar, o döneme ait kameralar var evimde'' demişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Cem Yılmaz ve Ozan Güven çocuklar gibi