Önceki Fotolar

Ünlülerden 19 Mayıs 1919 mesajları

Ünlüler, sosyal medya üzerinden 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı. İşte ünlülerin 19 Mayıs paylaşımları...

19 Mayıs 2019, Pazar 11:38 Son Güncelleme:
A A
DOĞA RUTKAY

DOĞA RUTKAY

''Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum...''

GÜLBEN ERGEN

GÜLBEN ERGEN

100 yılımız

DENİZ SEKİ

DENİZ SEKİ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramı kutlu olsun. Bağımsızlığımız için atılan ilk adımın 100 şanlı senesi ne güzel bir şereftir. Ne mutlu Türk'üm diyene.

MURAT BOZ

MURAT BOZ

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

TARKAN

TARKAN

EDA TAŞPINAR

EDA TAŞPINAR

Atam, sensizlik sadece yolunda ilerleyerek doldurabildiğimiz acı bir boşluk.... Bizler daima senin aydın görüşlerinin izinde ilerleyen, bizlere hediye ettiğin bu yolda yılmadan usanmadan yürüyen çocukların olarak kalacağız. Saygıyla anıyorum ve o masmavi okyanus gözlerinden seni hasretle öpüyorum koca yürek.

GUPSE ÖZAY

GUPSE ÖZAY

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

ÇAĞLA ŞIKEL

ÇAĞLA ŞIKEL

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

MEHMET ALİ ERBİL

MEHMET ALİ ERBİL

BUĞRA GÜLSOY

BUĞRA GÜLSOY

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini,Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

ALP KIRŞAN

ALP KIRŞAN

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mız kutlu olsun.

DENİZ AKKAYA

DENİZ AKKAYA

Ve bir gün her canlı ölümü tadacak... O hariç... 

SİBEL CAN

SİBEL CAN

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün İstanbul'dan yola çıkarak Samsun'a ayak basmasıyla 19 Mayıs 1919'da başlayan İstiklal Mücadelesi'nin 100. yılı Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mız kutlu olsun.

SELEN GÖRGÜZEL ALKAN:

SELEN GÖRGÜZEL ALKAN:

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mız kutlu Olsun

KIVANÇ KASABALI

KIVANÇ KASABALI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mız kutlu olsun...İzindeyiz Atam.

Sıradaki haber yükleniyor...