Ünlülerden '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' paylaşımları

Sanat dünyasının önemli isimleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla kutladı. İşte ünlülerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü paylaşımları...

08 Mart 2021, Pazartesi 13:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BEREN SAAT

BEREN SAAT

"Kadınlar beraber çıkacak aydınlığa. Sabırla, kararlılıkla, ezmeden, çelmeden... Esas meselemizin cinsiyet eşitsizliğini gelecek kuşaklara aktarmak isteyen ve ne yazık ki araç olarak da yine kadınları kullanan; güçlü kadın figürleri hayatın her alanından dışlamaya niyet etmiş, çağ dışı zihniyetle mücadele etmek olduğunu unutmadan... Atiye'nin yaratıcı ve üretken kadınlarından gülümseyen bir 8 Mart albümü... Dünya Emekçi Kadınlar Günü'müz kutlu olsun."


BENGÜ

BENGÜ

"Kadınlar en büyük mutlulukların ardındaki kahramanlardır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!"


HÜLYA KOÇYİĞİT

HÜLYA KOÇYİĞİT

"Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü... Dokunduğu her şeyi güzelleştiren kadınların günü... Tüm yürekli, güçlü, emekçi kadınların Kadınlar Günü'nü kutluyorum."

DEMET EVGAR

DEMET EVGAR

"Özgür ve adil bir dünya umuduyla... 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'müz kutlu olsun. Yaşam hakları ellerinden alınmış tüm can kadınlara selam olsun."

SEDA BAKAN

SEDA BAKAN

"İyi çocuklar yetiştirelim anneler, sevmeyi öğretelim. Merhameti, saygıyı, ev işi yapmayı, yardımlaşmayı, kendi tabağını kaldırmayı, aldığı şeyi yerine bırakmayı, gerektiğinde vazgeçmeyi... 8 Mart Dünya Kadınlar Günü"

ESRA EROL

ESRA EROL

"Ülkelerin ve insanların kaderini, kadınların kaderi belirler... 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun..."

SEDA SAYAN

SEDA SAYAN

Seda Sayan, Mustafa Kemal Atatürk'ün bir sözünü paylaştı: "Ey kahraman Türk kadını, sen yerlerde sürüklenmeye değil omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın."

BELÇİM BİLGİN

BELÇİM BİLGİN

"Güzel bir gün bugün! Yalnız olmadığımı hissetmek için fazlaca sebebim var, fazlaca kalp var birlikte attığımızı bildiğim! Her türlü etkiye rağmen; özgün kendimizi onurlandırma; düşlerimizi cesurca, özgürce, neşeyle büyütme, daha mutlu bir gezegen hayaliyle; şarkılarımızı yüksek sesle söyleme günü. Gücümüzü geri alma günü. Kadınlar günümüz kutlu olsun! Sevgiyle, yola devam!! Hayal etmeye cüret ediyorsak; o bizimdir! Birlikte çok daha güçlüyüz!"


NİLÜFER

NİLÜFER

"Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. Kadınlarımız ister büyük şehirlerde ister kırsal kesimde yaşıyor olsunlar eğitim alan, mesleği olan, parasını kazanan kadın güçlü kadındır. Her gün yüreğim ağzımda izliyorum haberleri, gazete sayfalarında gözlerim gezinirken içimde bir huzursuzluk, bugün de bir hemcinsim bir erkek şiddetine maruz kaldı mı diye? Artık bu son olsun dediğimiz her acının ardından bir daha, bir daha, bir daha yüzümüze çarpıyor gerçekler. Kadına olan her tür şiddeti, cinsiyet ayrımcılığını, kadını ikinci sınıf gören zihniyeti şiddetle kınıyorum. Ve son bulmasını diliyorum. Birlik olalım, güçlü olalım."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Seren Serengil'in paylaşımı sosyal medyada olay oldu