Ünlülerden büyük tepki

ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarını “soykırım” olarak nitelemesi, magazin dünyasının da tepkisini çekti. Ünlü isimler, tepkilerini sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla dile getirdi.

26 Nisan 2021, Pazartesi 10:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
FAZIL SAY:

FAZIL SAY:

Fazıl Say: Amerika’nın Kızılderili soykırımı ve Japonya’ya attıkları atom bombalarının, Ortadoğu’da uyguladığı vahşi ‘böl ve yönet’ işgalciliğinin milyonların ölümüne sebep olmasının hesaplaşmasını yapmadan diğer ülkelerle uğraşması artık ciddiye alınamaz. Önce kendini düzelt.

12-13 yıl önce Türkiye, Ermenistan’a ‘gelin beraber araştıralım bu tarihi, muallakta bir şey kalmasın. Beraber aydınlığa çıkaralım yaşananları’ teklifinde bulundu. Ermenistan yanaşmadı. Yani tek doğru teori Ermeni teorisi olsun istediler. Bu gerçeklik değildir. Madem farklı teoriler, farklı rakamlar, farklı sebepler var, hepsi eşit irdelenmeli, konu araştırma konusudur. Hâlâ tek bir adım bile atılmış değildir.

ALİŞAN:

ALİŞAN:

Soykırım arayanlar kendi tarihlerinde defalarca yaptıkları soykırımları bulabilirler. Bizim tarihimizde soykırım yok. Bizim tarihimiz şanla, şerefle, gururla dolu...

CENK EREN:

CENK EREN:

Türkiye’nin tarihinde soykırım yoktur. Soykırım arayanlar dönüp kendi tarihlerine baksınlar, bolca göreceklerdir.

IŞIN KARACA:

IŞIN KARACA:

Biden’dan başka bir şey beklemek hata olurdu. Soykırım derken?


GÖKHAN ÖZOĞUZ:

GÖKHAN ÖZOĞUZ:

Asla! Olmayan şeyle yüzleşilmez. Türk geleneğinde soykırım yoktur. ABD Başkanı Biden’ı iftiralarından dolayı kınıyorum.

SİBEL TURNAGÖL:

SİBEL TURNAGÖL:

Kendi kendinize soykırım deyin. Biz kimseye soykırım yapmadık. Bunu siz de biliyorsunuz. Kendi yaptığınız soykırımların sayısı belli değil. Türk milletinin mertliğine rüyanızda bile yaklaşamazsınız.

MEHMET ALİ ERBİL:

MEHMET ALİ ERBİL:

Soykırım yapmışız... Kim demiş? Amerikan Başkanı... Hani şu Kızılderilileri katleden, Japonya’ya atom bombası atan, Vietnam’ı, Irak’ı, Afganistan’ı kana bulayan Amerika’nın başkanı!

Karakterlerini, çıkarları üzerine oturtmak için çaba gösteren, haysiyet ve gurur kelimelerini ancak sözlükte görebilecek bu insanlar; tarihi de sözleriyle eğip bükmeye çalışıyorlar. Ama unutmayın ki, tarih bir kez yazılır... O tarih Türk milletini de hak ettiği gibi yazmıştır sayfalarına. Ne deseler boş... Kendileri gibi!

SİNAN AKÇIL:

SİNAN AKÇIL:

Sinan Akçıl ise Instagram hesabında joe Biden'ın düşerken çekilmiş videosunu paylaşıp şu notu düştü:

Joe Biden saçma sapan açıklaması sonrası Türk vatandaşlarıyla buluşmaya giderken.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 5 dakikada dünyadan magazin (26 Nisan 2021)