Ünlülerden Öğretmenler Günü paylaşımı

Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü... Ünlü isimler sosyal medya hesaplarında peş peşe kutlama mesajları yayınladılar... İşte o isimler!

24 Kasım 2018, Cumartesi 11:17 Son Güncelleme:
A A
Armağan Çağlayan

Armağan Çağlayan

"Hem annem, hem ilk öğretmenim... Çalışan anne çocuğu olmak eskiden zordu. Bana bakacak kimse olmayınca, annem okula götürüp getirmeye başladı beni, 5 yaşındaydım. Annem de o sene birinci sınıfları okutuyor. Ben sınıfa giriyorum, çıkıyorum. Ama öyle düzenli değil. Canım isteyince sınıftayım, istemeyince bahçede. Bir gün bahçeden sınıfa girdim günün ortasında, tahtada yazan cümleyi okuyuverdim, sesli olarak. Annem bağırarak, bir daha oku bakayım dedi. Yeni cümleler yazdı tahtaya, hepsini okudum. Okuma yazmayı sökmüştüm. Beni kolumdan tuttuğu gibi, Nezahat öğretmene götürdü; "Hocam şuna bir bakar mısınız, okumayı mı sökmüş bu?” dedi. Nezahat Hoca da beni ufak bir sınavdan geçirdi. Evet okumayı sökmüştüm. Sonra mecbur okula başladım tabii. Annemin ve tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum."

Hazım Körmükçü

Hazım Körmükçü

"Üzerimde emeği geçen bütün öğretmenlerime teşekkür ederim. Öğretmenler Günü'nüzü kutluyorum."

İbrahim Tatlıses

İbrahim Tatlıses

"Hiç öğretmenim olmadı, okuyamadım ama yıllar sonra içinde başarılı ÖĞRETMENLERİN, nice öğrenciler yetiştireceği bir okulum oldu... İnsanın hiç olmayınca daha kıymetli oluyor bu yüzden sevgili öğretmenler benim için çok değerlisiniz. 24 Kasım Öğretmenler Günü'nüz Kutlu Olsun, ellerinizden öperim."

Deniz Seki

Deniz Seki

"Baş Öğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlarım."

Hakan Altun

Hakan Altun

“Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir. ”

Mustafa Kemal Atatürk

"Başta Başöğretmen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun..."

Pınar Altuğ

Pınar Altuğ

"Öğretmenler Günü'nüz kutlu olsun."

Volkan Konak

Volkan Konak

"Saygıdeğer Öğretmenler, gününüz kutlu olsun..."

"Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır..."

Mustafa Kemal Atatürk

Gülben Ergen

Gülben Ergen

"Başta cumhuriyetimizin kurucusu Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun. Çocuklara eğitimi sevgi, güven ve mutluluk ile veren tüm yolların öğrencisiyim."

Mirkelam

Mirkelam

"Bir insanı sevmeyi, bir hayvanı korumayı, bir tohumu ekmeyi, güzel bir söz söylemeyi, gerçekten dinlemeyi, müziği ve o kara tahtaya inat hayatın renklerini bize öğreten tüm öğretmenlerimize selam olsun..."

Demet Akalın

Demet Akalın

"Öğretmenler Gününüz kutlu olsun altın kızlar."

Sıla Gençoğlu

Sıla Gençoğlu

"İzmir burası. Geçtiğimiz yıl. Tüyap Kitap Fuarı. Şiir kitabımın imza günü için oradayım. Soldaki Birol hocam. (Birol Can) Sağdaki İsmail hocam. (İsmail Uymur). Birol hocama uzun ömürler nasip olsun, İsmail hocamı, hocamızı bu sene kaybettik. Din kültürü ve ahlak bilgisi dersimize girerdi ve hayatı anlatırdı. Filozof olduğunu düşünürdük. Teneffüslerde sohbet etmek için yakalamaya çalışırdık koridorlarda. Engin bir öngörü, derin bir sezi, derya deniz bir sevgiyle bakardı, gördüğünü görürdük. Şanslıydık! Bir de jilet gibi giyinirdi, her zaman şık.O gün imza gününde bana baktı dedi ki: “ Sıla, çok iyisin ha!” Mahçup olup, sadece sarılabildim. Sağol canımın içi İsmail hocam. Nur içinde yatsın o altın kalbin. Sayende ne çok şey öğrendik. Ve tüm öğretmenlerimiz, sayenizde o kadar çok şey değişebilir ki... İyi ki varsınız. Başöğretmeniz Mustafa Kemal Atatürk ışıklarda yat. Tüm öğretmenlerimizin günü kutlu olsun Canım İsmail hocam,öğrencilerin seni hiç unutmayacak. Söz!"

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.