Ünlülerin çocukluk ve gençlik fotoğrafları

Kiminin çocukluk fotoğrafına baktığınızda ne kadar büyük bir değişiklik geçirdiğini düşünecek, kimi için ise hiç değişmemiş diyeceksiniz. İşte çocukluk ve gençlik fotoğraflarıyla ünlü isimler...

19 Ekim 2018, Cuma 09:52 Son Güncelleme:
A A

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde rol alan Mustafa Üstündağ çocukluk fotoğrafını sosyal medyadan yayınladı. Ünlü oyuncu fotoğrafa, "Çocukken iki kere kaçmıştım da ben evden; ilkinde dünyada oynarken bulmuşlardı, ikincisinde ise hala aramaktalar" notunu düştü

Şarkıcı Göksel, okul yıllarına ait fotoğrafını Instagram hesabından şu sözlerle paylaştı:

"Çocukluk fotoğraflarım hep kısa saçlı... O sıralar en sevmediğim soru; kız mısın, oğlan mısın?"

Daha önce okul yıllığı da ortaya çıkan Göksel şöyle anlatılmıştı:

"Sınıfımızın assolisti Göksel, Ebru ile ön sıraların tek hakimidir. Bu arada en önde Amerikan yardımı alamamaktan oldukça fazla yakınmaktadır. En belirgin özelliği Toronaga stili saçlarıdır. Sıkıldığı zaman kendini yemeğe veren arkadışımız, özel rejim programları uygular. Bu programda pastalar, börekler, makarnalar geniş bir yer tutar. Midesinin genişliği henüz bilim tarafından araştırılıp bulunamamamıştır. Arkadaşımız 16 köşe japon jetonu kullandığından, yapılan esprilere sınıfta en son tepki gösteren kişidir."


Oyuncu Işıl Yücesoy, yıllar önce çektiği selfie'yi Instagram hesabından "1970'lerde özçekim böyle yapılıyordu. İlk özçekim ve ilk fotoğraf makinem. Siyah beyaz... Çok züğürt zamanlar. Yine de makineye para ayırabilmişim. Elimdeki tüm siyah beyaz kareler bu makineyleydi. Çok uzun zaman saklamıştım ama şimdi yok oldu" notuyla yayınladı.

Usta oyuncunun nostaljik selfie'sine çok sayıda beğeni yağdı.

Henüz gençliğinin baharında, omuzuna dökülen saçları ile objektife gülümseyen bu genç kızı tanıdınız mı?

Fotoğraftaki kişi sunucu, oyuncu, yazar İclal Aydın!

İclal Aydın, bu "19 yaşım... Birkaç yıl önce paylaşmıştım... O günden bu yana neler neler oldu... Hayatımda izi, etkisi, tanıklığı olup da zerafetini, inceliğini, değerini eksiltmeden kalabilen herkese teşekkür ederim..." notuyla Instagram'da paylaştı.

Oyuncu Eda Ece, Instagram hesabından 1997 yılında çekilmiş fotoğrafını "Annemin evinde ilkokul fotoğrafımı buldum #1997" notuyla paylaştı.


Takipçileri, pek fazla değişim yaşamamış olduğunu belirten yorumlarda bulundu.

Omuzlarından aşağı dökülen saçlarıyla objektife poz veren bu genç kızı tanıdınız mı?

Bu genç kız sunucu Saba Tümer'in ta kendisi!

Saba Tümer, bu fotoğrafını Instagram hesabından ''Boşuna demiyorum size belime kadar olan tokaların zor tuttuğu saçlarımı bu meslekte süpürge ettim diye. İşte kanıtı'' notuyla paylaştı.


Sunucunun fotoğrafına binlerce beğeni geldi.

Peki ilkokul sırasında gülümseyerek poz veren bu küçük kızı tanıdınız mı?

Fotoğraftaki kişi genç popçu Merve Özbey!


Özbey, fotoğrafın altına "Kulaklar tartışmaya kapalı" notunu düştü.


Ünlü şarkıcı Gülben Ergen genç yaşta kaybettiği ağabeyi Rıfat Ergen için Instagram hesabından duygusal bir mesaj paylaştı.

Gülben Ergen, bu fotoğrafı "O benim ağabeyim. Böyle tutardı beni omzumdan... O elini sırtımdan çekti çekeli ne zorlaştı hayat. Ne aradım o elin hissini ben..." mesajıyla birlikte paylaştı. Ergen'in paylaşımına takipçilerinden çok sayıda yorum geldi.

Gülben Ergen daha önce de yine ağabeyiyle çekilen bu fotoğrafını "Benim ağabeyim vardı. Keşkeleri sevmem ama yaşasaydı, yarın ondan bayram harçlığı almak için sıraya girseydik oğullarımla. Hayat her zaman bayram tadında hisler yaşatmıyor bizlere, ama sabrını veriyor. Yarın mutlu bir bayram sabahına uyanalım. El öpelim, gönül alalım, ziyaretlere gidelim. Mümkünse bayramlık giydirelim, giyelim. Bir ayakkabı bile olsa bayramlık olsun. Eski bayramların tadını yaşatmaya çalışalım. Hepinizin bayramını kutlarım. Küçüklerimi kucaklarım, büyüklerimin ellerinden öperim" notu eşliğinde paylaşmıştı.Ergen erken yaşta kaybettiği babasını da sosyal medya hesaplarında sık sık anıyor. Bu da dört kişilik bir aile oldukları, henüz acı kayıpların yaşanmadığı bir dönemde çekilen bir fotoğraf. Gülben Ergen onu da bir Babalar Günü'nde "Annem, babam, ağabeyim, ben... Kırık dökük hayatın gülümseyen bir yüzü ille vardır. Olmalıdır" notuyla paylaşmıştı. 


Sanatçı erken yaşta kaybettiği babasını da sosyal medya hesaplarında sık sık anıyor. Bu da dört kişilik bir aile oldukları, henüz acı kayıpların yaşanmadığı bir dönemde çekilen fotoğraf. Gülben Ergen bu fotoğrafı da bir Babalar Günü'nde "Annem, babam, ağabeyim, ben... Kırık dökük hayatın gülümseyen bir yüzü ille vardır. Olmalıdır" notuyla paylaşmıştı. 


Oyuncu Ezgi Mola, sosyal medyadan çocukluk fotoğrafını yayınladı.

EZGİ MOLA

EZGİ MOLA

"Bu yıl da bol bol kokoreç yedim. Şimdi yine tutuşup dikkat etmeye başladım (Belim ağrımaya başladı)

Olayın temeline indiğimde acı gerçekle karşılaştım, meğer ben zaten 3 aylıkken 1 yaşında görünen bir yağ hücresiymişim"

Kırmızı tişörtü, beyaz pantolonu ve saç bandı ile her şeyden habersiz objektife yakalanan bu kız çocuğunu tanıdınız mı?

Fotoğraftaki kişi Cennet Mahallesi dizisinden tanıdığımız oyuncu Aylin Kabasakal...


Ünlü oyuncu fotoğrafını "Ront yaparken..." notuyla Instagram'da paylaştı.

Henüz 17 yaşında, ilk albümünün heyecanını yaşayan bu genç kızı tanıdınız mı?

Fotoğraftaki kişi şimdilerde evli ve 2 çocuk annesi olan şarkıcı Seda Üren!


Seda Üren fotoğrafın altına "Sene 1999... 'İlk Hediyem' adını taşıyan ilk albümümün kapağının içindeki fotoğraflarından birine rastladım. Dile kolay koskoca geride kalan yirmi yıla da teşekkürler..." notunu düştü.

90'lı yılların efsane dizilerinden 'Bizim Aile'nin Selim'i Kaya Akkaya, yıllar önce yaşadığı anıyı Instagram sayfasında takipçileri ile paylaştı.


"Yıl 1996 Sarp’la beraber Bizim Aile dizisinde Kerim-Selim kardeşleri canlandırıyoruz, babamızı Mehmet Çerezcioğlu, annemizi Serpil Tamur, büyük ablamızı Mine Çayıroğlu, küçük ablamızı Aybanu Aykut, abimizi Devrim Nas, küçük kardeşimizi Boran Etili oynuyordu..."

"Yönetmenimiz Kartal Tibet (daha sonra Nursan Esenboğa üstlendi yönetmenliği ve Kanat Tibet’in de çektiği bir bölüm vardı), senaristimiz canım Civan Canova’ydı... Bu isimler ailemizdi ama kadroda nice usta isimler vardı... Hayatımın belki de en mutlu dönemiydi..."

"Bu fotoğrafın çekildiği sahnede bacağım kırıldığı için Sarp’tan destek alarak yürüyordum... Bir hafta öncesinde bir halı saha maçında topa vurayım derken halıya takılmıştı ayağım, yere düşüp bacağımın kırıldığını anladığım anda, aklıma sadece 'sete nasıl gideceğim' sorusu gelmişti... Beni diziden çıkaracaklar korkusuyla bütün gece ağlamıştım..."

"Nihayetinde Civan Abi, senaryoya bir dokunuşuyla, Selim’in bacağını burkmuştu ve yola devam etmiştim... Dizimiz tam bilmediğim bir sebepten final yapamadan bitmişti... Hala içime ukdedir o bitiş... Belki de sadece dizimiz değil, bir dönem de bittiği içindir bu ukde..."

"Süper Baba’yla aynı semtte çekiyorduk dizimizi, o doku, o sevgi, o saygı ve aile hissi vardı dizimizde... Şimdi ki dizilerde olmayan bir tattı... Bilmiyorum seyircinin beklentisi mi değişti, seyirciye sunulan mı? Ben çok özledim o zamanları... Sonsuz sevgilerimle..."

Işın Karaca 28 yıl önce çekilen bir fotoğrafını "İlk sahnem" notuyla paylaştı:

''Yaş 18. İlk profesyonel sahnem... Tam 28 yıl öncesi.... Şaka gibi geliyor. 28 yıl... Tek gerçeğim şarkılarım... İdare edin, bugün fena duygusalım...''Başında kep, üzerinde cübbe ile mezuniyet fotoğrafı çektiren bu genç kızı tanıdınız mı?

Fotoğraftaki kişi bir süredir ekranlardan uzak olan oyuncu Selen Soyder!


Selen Soyder fotoğrafını "Canım kendim... Ahh seneler... 2004..." notuyla Instagram'da paylaştı.

Fotoğraf 1995 yılında ait... Kara kaş, kara göz yağız delikanlı şimdilerde çok ünlü bir oyuncu! Onu tanıdınız mı?

Fotoğraf, oyuncu Celil Nalçakan'a ait. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde Jeoloji Mühendisliği okuyan Celil Nalçakan, öğrenci kimliğini Instagram'da takipçileri ile paylaştı.

Celil Nalçakan

Kariyerine karikatürist olarak başlayan Cem Yılmaz, gençlik yıllarına ait bir fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

Cem Yılmaz, paylaşımının altına ''19 yaşımda dergide sabahlarken... Bir favınızı alırım... Yan masada başka bir karikatürist kardeşim uyuyor...'' notunu düştü.

Türkücü Alişan yıllar önce çekilen fotoğrafını Instagram'da takipçileri ile paylaştı.

Alişan fotoğrafın altına şu notu düştü: ''Çok eskilerden bir #tbt.. Annem'le @suzanyenilmeztektas... Serkan Burak 1 yaşında:) Sene 1977...''

Omuzlarına dökülen saçları ile objektife poz veren bu küçük kızı tanıyabildiniz mi?

Fotoğraftaki kişi Yeşilçam'ın usta isimlerinden Perran Kutman!


Kutman yıllar önce çekilen fotoğrafını "15 yaşında falan..." notu ile Instagram'da paylaştı.

Fotoğraftaki ismin kim olduğunu öğrenen şaşıp kalıyor!Fotoğraftaki kişi oyuncu Şevket Çoruh... Çoruh, bu fotoğrafı Instagram'dan ''Benmişim'' notuyla paylaştı.

Oyuncu Büşra Develi, önceki gün Instagram'da bebeklik fotoğrafını paylaşıp herkesi gülümsetti. Çekik gözlü oyuncu, paylaşımına da şu notu düştü:.

"Henüz Kazakistan'dan evlat edinilen bir Büşra."

GÜLDÜREN YORUMLAR:

GÜLDÜREN YORUMLAR:

25 yaşındaki oyuncunun bu karesi yorum yağmuruna tutuldu. Develi, çocukken de 40, şimdi de 45 kiloymuş... Küçükken Kazak olan Büşra, büyümüş Fransız olmuş..

Ünlü sanatçının gençlik fotoğrafı sosyal medyada olay oldu.

Mazhar Alanson, henüz 21 yaşındayken Almanya'da çekilmiş fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Sanatçının paylaşımına yorum yağdı.


Oyuncu Dilan Çiçek Deniz, çocukluk fotoğrafını Instagram hesabından "Anneannem ve dedemin evinde, Nevşehir'de çekildi. Televizyona bakıp hayaller kurarken. Büyüyorum. Her gün bir şey öğreniyorum. Mutlu oluyorum, ağlıyorum...

Öğreniyorum. Büyüdükçe mi öğreniyorum, öğrendikçe mi büyüyorum paradoksunda kalsam da ne olursa olsun öğreniyorum.

Seneca belirsizlikle ilgili 'Yağmuru bekler gibi bekleyin her şeyi' demiş. Bazı şeyleri kabul etmeye çalışıyorum. İyi ki deneyimliyorum,iyi ki... Ailem, kan bağı olmayan kız kardeşlerim, erkek kardeşlerim iyi ki var. İyi ki varsınız. Destekleriniz benim için çok önemli. Hepinize çok teşekkür ederim. İyi ki beraber büyüyoruz" notuyla yayınladı.

Dilan Çiçek Deniz

Bu iki usta ismi tanıdınız mı?

Fotoğraftaki iki genç kız Işıl Yücesoy ve Güven Hokna'nın ta kendisi...

Işıl Yücesoy, siyah beyaz fotoğrafı "Canım Güven Hokna... Nasıl geçti bu yıllar Allah aşkına?" notu ile Instagram'da paylaştı.

Berdan Mardini, 23 yıl öncesine ait fotoğrafı Instagram sayfasında takipçileri ile paylaştı.

Mardini, fotoğrafın altına ''Yıl 1996. Isparta'dan İstanbul'a geldim ve babam emekli olmuştu, ikramiyesi ile konfeksiyon atölyesi açmıştı…

Fotoğraftaki arkadaşlarım mesai arkadaşlarım (ayrıca iki ablam da orada ) Bu resmi görünce epey eskiye gittim… Allahım'a binlerce şükürler olsun o zaman nereden bilecektim ki... (sağdaki yüksekte oturan ben)'' notunu düştü.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Hande Doğandemir: Bu da benim sınavım