Ünlülerin çocukluk ve gençlik fotoğrafları 2

Kiminin çocukluk fotoğrafına baktığınızda ne kadar büyük bir değişiklik geçirdiğini düşünecek, kimi için ise hiç değişmemiş diyeceksiniz. İşte çocukluk ve gençlik fotoğraflarıyla ünlü isimler...

19 Ekim 2018, Cuma 09:52 Son Güncelleme:
A A

Türkücü Alişan yıllar önce çekilen fotoğrafını Instagram'da takipçileri ile paylaştı.

Alişan fotoğrafın altına şu notu düştü: 

''Çok eskilerden bir #tbt.. Annem'le @suzanyenilmeztektas... Serkan Burak 1 yaşında:) Sene 1977...''

Omuzlarına dökülen saçları ile objektife poz veren bu küçük kızı tanıyabildiniz mi?

Fotoğraftaki kişi Yeşilçam'ın usta isimlerinden Perran Kutman! Kutman yıllar önce çekilen fotoğrafını "15 yaşında falan..." notu ile Instagram'da paylaştı.

Fotoğraftaki ismin kim olduğunu öğrenen şaşıp kalıyor!Fotoğraftaki kişi oyuncu Şevket Çoruh... Çoruh, bu fotoğrafı Instagram'dan ''Benmişim'' notuyla paylaştı.

Oyuncu Büşra Develi, önceki gün Instagram'da bebeklik fotoğrafını paylaşıp herkesi gülümsetti. Çekik gözlü oyuncu, paylaşımına da şu notu düştü:.

"Henüz Kazakistan'dan evlat edinilen bir Büşra."

25 yaşındaki oyuncunun bu karesi yorum yağmuruna tutuldu.

GÜLDÜREN YORUMLAR:

GÜLDÜREN YORUMLAR:

Develi, çocukken de 40, şimdi de 45 kiloymuş..

Küçükken Kazak olan Büşra, büyümüş Fransız olmuş..

Ünlü sanatçının gençlik fotoğrafı sosyal medyada olay oldu.

Mazhar Alanson, henüz 21 yaşındayken Almanya'da çekilmiş fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Sanatçının paylaşımına yorum yağdı.


Saltbae hareketiyle tüm dünyaya tanınır hale gelen işletmeci Nusret Gökçe, yıllar önce çekilen bir fotoğrafını Instagram hesabından paylaştı.


Nusret yıllar önce çekilen bu fotoğrafını ''Sabır, sebat ve alın teri başarının yenilmez kombinasyonudur'' notuyla yayınladı. İşletmecinin paylaşımına yorum ve beğeni yağdı. Gökçe'nin takipçileri ''Helal olsun sana, o yokluktan bugünlere gelmek kolay değil.'', ''Herkes için iyi bir örneksiniz Nusret Bey'' yorumlarında bulundu.

Nusret bir röportajında şunları söylemişti: ''Annem-babam okuma-yazma bilmiyor. Maddi yetersizliklerden dolayı ben de okuyamamışım. Altıncı sınıf terk. Ama demek ki bir şeyler de varmış bende, su satarak, ayakkabı boyayarak iş hayatına atılmışım, 14 yaşında kasaba girmişim. Çırak olarak. Et benim tutkum oldu.''


Oyuncu Dilan Çiçek Deniz, çocukluk fotoğrafını Instagram hesabından "Anneannem ve dedemin evinde, Nevşehir'de çekildi. Televizyona bakıp hayaller kurarken. Büyüyorum. Her gün bir şey öğreniyorum. Mutlu oluyorum, ağlıyorum...

Öğreniyorum. Büyüdükçe mi öğreniyorum, öğrendikçe mi büyüyorum paradoksunda kalsam da ne olursa olsun öğreniyorum.

Seneca belirsizlikle ilgili 'Yağmuru bekler gibi bekleyin her şeyi' demiş. Bazı şeyleri kabul etmeye çalışıyorum. İyi ki deneyimliyorum,iyi ki... Ailem, kan bağı olmayan kız kardeşlerim, erkek kardeşlerim iyi ki var. İyi ki varsınız. Destekleriniz benim için çok önemli. Hepinize çok teşekkür ederim. İyi ki beraber büyüyoruz" notuyla yayınladı.

Dilan Çiçek Deniz

Omuzlarından aşağı dökülen saçlarıyla objektife poz veren bu genç kızı tanıdınız mı?

Bu genç kız sunucu Saba Tümer'in ta kendisi!

Saba Tümer, fotoğrafı ''Boşuna demiyorum size belime kadar olan tokaların zor tuttuğu saçlarımı bu meslekte süpürge ettim diye. İşte kanıtı'' notuyla Instagram hesabından paylaştı.

Sunucunun fotoğrafına binlerce beğeni geldi.

Bu iki usta ismi tanıdınız mı?

Fotoğraftaki iki genç kız Işıl Yücesoy ve Güven Hokna'nın ta kendisi...

Işıl Yücesoy, siyah beyaz fotoğrafı "Canım Güven Hokna... Nasıl geçti bu yıllar Allah aşkına?" notu ile Instagram'da paylaştı.

Berdan Mardini, 23 yıl öncesine ait fotoğrafı Instagram sayfasında takipçileri ile paylaştı.

Mardini, fotoğrafın altına ''Yıl 1996. Isparta'dan İstanbul'a geldim ve babam emekli olmuştu, ikramiyesi ile konfeksiyon atölyesi açmıştı…

Fotoğraftaki arkadaşlarım mesai arkadaşlarım (ayrıca iki ablam da orada ) Bu resmi görünce epey eskiye gittim… Allahım'a binlerce şükürler olsun o zaman nereden bilecektim ki... (sağdaki yüksekte oturan ben)'' notunu düştü.

Bu küçük kızı tanıdınız mı?

Fotoğraftaki kişi eski manken Demet Şener... Şener, bu fotoğrafı Instagram'dan ''Minik Demet'' notuyla paylaştı.


Ahmet Kural tarafından darbedildiğini öne süren şarkıcı Sıla Gençoğlu, okuma bayramında çekildiği ilkokul fotoğrafının altına, ''Eğitim, kişisel gelişimin en mühim mihenk taşlarındandır. '' notunu düştü.

Sıla

CEM DAVRAN

CEM DAVRAN

"Bu fotoğraf olsun doğum günü hediyem. Hani seni sana hatırlatır, anlatır ya o cinsten. Daha eskisi yok zaten"


Yeşim Salkım, ilkokul yıllarına ait fotoğrafını Instagram hesabından yayınladı.

Salkım paylaştığı kareye, "Biraz sararmış biraz siyah biraz beyaz çocukluğumuz" notunu düştü.

Oyuncu Ezgi Mola 1'inci yaş pozunu sosyal medya hesabından paylaştı.

'İlk gazete haberim' notuyla bu fotoğrafını paylaşan Mola, altına ; 'Bu benim ilk gazete haberim. Sene 84... Arkadaşlar ben baya Chucky ile Sezercik filminde “vuyucam kıybacı” diyen çocuğun karışımıymışım!' yorumunu yaptı.

Kısa sürede büyük ilgi gören fotoğraf çok sayıda beğeni ve yorum aldı.

Oyuncu Ceyda Düvenci çocuk yıllarına ait fotoğraflarını Instagram hesabından paylaştı.

'KÜÇÜK CEYDA NE GÜZELSİN'

'KÜÇÜK CEYDA NE GÜZELSİN'

Duygusal bir yazı kaleme alan Ceyda Düvenci paylaşımının altına şunları yazdı:

''Yeni buldum fotoğraflarımı... Zaman sudan bile hızlı... Küçük Ceyda ne güzelsin, bakışların bana neler neler anlattı bilsen... Bugünden habersiz dünde büyümeye çalışırken, başından geçenler seni ilerde ben yapacak haberin yok. Şimdi hepimiz bende yaşıyor. Yaralarıyla, güzellikleriyle, mutluluklarıyla, hüzünleriyle. O yüzden bakınca duygulanıyorum, düşünüyorum, gözüm yaşarıyor, gamzem görünüyor. Şükür...''
Oyuncu Saadet Işıl Aksoy Instagram hesabından çocukluk fotoğrafını paylaştı.

Saadet Işıl Aksoy fotoğrafın altına ''Küçükken sarışındım' desem!?'' notunu düştü.

Sanatçı Erol Evgin, ilkokul fotoğrafını "Moda İlkokulu... Bu fotoğrafta beni bulabildiniz mi?" notuyla Instagram'da paylaştı.

EROL EVGİN

Şarkıcı Ayla Çelik, Instagram hesabından okul yıllarına ait nostaljik bir fotoğraf yayınladı.

Ayla Çelik'in fotoğrafına, "Çoraplardan belli", "Hayatta bulamam dedim ama hemen tanıdım demek ki insanlar değişmiyor", "Çoraplara ve bakışa bakarak buldum"gibi yorumlar yapıldı.

Oyuncu Aslı Enver, sosyal medyadan 19 yıl öncesine ait bir kareyi "2000... Pilav günü" notuyla yayınladı. 

Bu paylaşımla birlikte Pera Güzel Sanatlar Lisesi mezunu Enver ve meslektaşı Melisa Sözen'in aynı lisede okuduğu ortaya çıktı.

Teoman "Büyüyünce Elvis olacağım" notuyla 13 yaşında çekilmiş bir fotoğrafını Instagram hesabından paylaştı.

Teoman

Çağla Şıkel Instagram hesabından 'Bu Çağla da burada dursun' notuyla çocukluk fotoğrafını paylaştı.

Çağla Şıkel

Rasim Öztekin Instagram hesabından çocukluk fotoğrafını paylaştı.

Usta oyuncu paylaştığı kareye, "#tbt ise, al işte #tbt" notunu düştü.

Oyuncu Özge Borak, çocukluk karesini, ''Güzel çocuklardık. Sokakta oynayan, oyuncakla, birbirimizle oyunlar oynayan. Öyle kolay kolay sıkılmazdık, fikrimiz vardı oyunlar üretecek. Bağıra çağıra, coşkuyla oynardık ki 'Hadi gidin evinizin önünde oynayın' denirdi bize. Güzeldik. O zaman geçmişe dönmenin benim için harikası gelsin. İtinayla anne gözlüğü takılıp, poz verilir. Not: Evet kulaklar kepçe, ameliyat olmadan, büyüdükçe kendiliğinden düzelen nadir şanslılardanım. Anne n'aptın üstüne mi yatırdın beni söyle de bilsinler" mesajıyla paylaştı.

ÖZGE BORAK

74 yaşındaki oyuncu Nebahat Çehre, Instagram hesabından 17 yaşındaki fotoğrafını #TBT (geçmişten fotoğraf paylaşma) etiketiyle yayınladı.

Usta oyuncunun 57 yıl önce çekilen pozuna beğeni yağdı. Fotoğrafı gören takipçilerden, ''Güzelliğinizden hiçbir şey kaybetmemişsiniz'' yorumları geldi.

Ahu Yağtu (soldaki) yıllar önce çekilen fotoğrafını Instagram'da takipçileri ile paylaştı.

Ahu Yağtu fotoğrafın altına şu notu düştü: 

"İşte size modelliğin modellik olduğu zamanlardan, 90'lardan kral bir #tbt. O zamanlar İzmir-İstanbul arası, annemle birlikte, dergi çekimleri için mekik dokurduk. Yaşım 15 olmalı... Evet çok erken yaşta başladım bu işlere ve şu an hayatın bana kattıklarına müteşekkirim. Bu arada kaşlarım martı kıvamında..."

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.