Ünlülerin çocukluk ve gençlik fotoğrafları

Kiminin çocukluk fotoğrafına baktığınızda ne kadar büyük bir değişiklik geçirdiğini düşünecek, kimi için ise hiç değişmemiş diyeceksiniz. İşte çocukluk ve gençlik fotoğraflarıyla ünlü isimler...

20 Mart 2018, Salı 10:54 Son Güncelleme:
A A

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, televizyoncu Armağan Çağlayan nostalji yaptı.

Okul yıllığından bir kareyi sosyal medyada paylaşan Armayan Çağlayan altına şu notu düştü:

"İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi yıllığı. 1987 #tbt."

Acun Ilıcalı'nın, ilkokul diploma notu ve fotoğrafı ortaya çıktı. 5 yaşında Edirne'de ilkokula başlayan Acun Ilıcalı'nın ilkokulu pekiyi ile bitirdiği kayıtlarda yer alıyor. 

İKİ İSMİ VARMIŞ

İKİ İSMİ VARMIŞ

Acun Ilıcalı'nın kayıtlarda iki isminin olduğu da ortaya çıktı. Ilıcalı'nın ismi kayıtlarda Ali Acun olarak yer alıyor.

29 Mayıs 1969 yılında Edirne'de doğan Acun Ilıcalı, ilköğrenimini 01 Haziran 1979 yılında İstiklal İlköğretim Okulu'nda tamamladı.

Acun Ilıcalı'nın yıllar önce okuduğu ilkokula maddi destekte de bulunduğu biliniyor.

Yıllar öncesine ait bu fotoğrafta müzik dünyasının usta isimlerinden biri var!

Erol Evgin, ilkokul fotoğrafını "Moda İlkokulu... Bu fotoğrafta beni bulabildiniz mi?" notuyla Instagram'da paylaştı.

Belki de yaşı 10 bile değil bu fotoğraf çekildiğinde... Onu tanıyabildiniz mi?

Sahne ile çok küçük yaşlarda tanışan bu kız çocuğu, oyuncu Büşra Pekin!

Büşra Pekin, yıllar öncesine ait fotoğrafı 23 Nisan anısına Instagram sayfasında takipçileri ile paylaştı.

Arkadaşı ile 'Hürriyet Liseler Arası Tiyatro Şenliği’nde performans sergileyen bu genç kızı tanıdınız mı?

Fotoğraftaki kişi senarist ve oyuncu Gülse Birsel!

Gülse Birsel, yıllar öncesine ait fotoğrafı Instagram hesabından şu notla paylaştı:


"Yaş 17. Beyoğlu Anadolu-Nişantaşı Anadolu liseleri ortak Pygmalion oynuyoruz. Ben Eliza, yanımdaki arkadaşım Tamer Çavuşoğlu da 'Profesör Higgins'. Birinin abisiydi sanırım, fotoğrafçımız özellikle siyah beyaz fotolar çekti ki eski tiyatro fotoğraflarına benzesin. Zira o aralar benim (ki hala, hepimizin) oyunculuk hedefi Yıldız Kenter olmak. Bu oyunun yönetmeni o zaman sanırım 20’li yaşlarda heyecanlı ve fedakar bir oyuncu, Ali Düşenkalkar! Bir sürü de ödül almıştık Hürriyet Liseler Arası Tiyatro Şenliği’nde..."

Tuz serpme (saltbae) hareketiyle dünyaca üne kavuşan Nusret Gökçe Instagram hesabından bir fotoğraf paylaştı.

Takipçileri Nusret'in gençlik fotoğrafına yorum yağdırdı.

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah, çocukluk fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

Ünlü oyuncunun 6 yaşındaki haline, takipçileri tarafından beğeni yağdı.

Fenomen şarkılara imza atan Gülşen’in, yıllar önceki fotoğrafı ortaya çıktı.

Bu fotoğraf şarkıcının, 16 yaşında, Yeşilköy’de ailesiyle katıldığı bir davette çekildi.

O yıllarda da tarzını konuşturan şarkıcının, saçını o dönemin saç modasına uygun kestirdiği görünüyor.

Tarkan çocukluk fotoğrafını; 'Çok erken tanıdım... Çok erken tattım cilvesini kaderin! Zamansız büyüdüm... Şimdi kayıp çocukluk günlerim' notuyla paylaşıp 'tbt' yaptı. 

Kısa sürede büyük ilgi gören fotoğraf binlerce beğeni aldı. Bazı takipçileri Tarkan'ın fotoğrafının altına; 'Masum surat kalbinin güzelliği yüzüne yansımış, kızın ve eşinle bir ömür mutluluklar’ yorumunda bulundu.

İşte o fotoğraf...

Manken Tülin Şahin'in 6 yaşındayken pasaport işlemleri için çekilen bu fotoğrafı erkek çocuğunu anımsatıyor.

Okan Bayülgen, Instagram hesabından çocukluk fotoğrafını paylaştı.

Okan Bayülgen'in paylaşımı çok sayıda beğeni alırken takipçileri şovmene "Bu gerçekten siz misiniz?", "Maşallah ne kadar tatlı" yorumları yaptı.

Miss Turkey 2018 güzellik yarışmasında üçüncü olarak Miss Turkey Supranational seçilen Roda Irmak Kalkan Instagram hesabından çocukluk fotoğrafını paylaştı.

Yarışmayla birlikte tüm dikkatleri üzerine çeken Roda Irmak Kalkan fotoğrafın altına ''Her zaman çok ciddi, 2003 (Always so serious, 2003)'' notunu düştü.

Roda Irmak Kalkan

Son olarak Çukur dizisinde Kahraman Koçavalı karakterine hayat veren ve ilk bölümlerde öldürülen Mustafa Üstündağ çocukluk fotoğrafını Instagram hesabından yayınladı.


Dizide senaryo gereği öldürülmesine rağmen flashback'ler ile ekranda boy göstermeye devam eden 51 yaşındaki oyuncu paylaşımına, ""Canım annem melaikem" notunu yazdı.

"Hayata daha güzel bakmanız ve sizin gülümsemeniz için her türlü maymunluğu yapmaya hazırım." diyen bu ünlüyü tanıdınız mı?

Sanatçı Haluk Levent gençlik fotoğrafını bu notla sosyal medyadan paylaştı. Levent'in paylaşımının altına çok sayıda yorum gelince, "Şişşşt yeterince güldünüz döverim bak!" dedi.

6 Haziran'da 10 yıllık eşinden boşanan bu ünlüyü tanıdınız?


Fotoğraftaki kişi Emina Jahovic'in ta kendisi... Jahovic yıllar önce çekilen fotoğrafını 'Erkek çocuğuydum' notuyla Instagram'da paylaştı.


Oyuncu Bülent Şakrak ile mutlu bir evlilikleri olan Ceyda Düvenci, geçen sene dünyaya gelen oğulları Ali'nin fotoğrafını paylaştı.

Ceyda Düvenci, oğlu Ali ile kendi bebeklik fotoğrafını paylaşarak aradaki benzerliği gözler önüne serdi. Bazı takipçileri Ali bebeği annesi Ceyda Düvenci'ye benzetirken, bazıları ise baba Bülent Şakrak'a benzediği yorumlarını yaptı.

Oyuncu Demet Özdemir, geçmiş yıllardan yaptığı bir paylaşıma, "Bir kız vardı. Ufacık, tefecik bir kız" notunu düştü.

26 yaşındaki Demet Özdemir, Star TV ekranlarında yayınlanan Erkenci Kuş'ta Sanem karakterine hayat veriyor.

Gençlik yıllarına ait bir kareyi sosyal medyadan yayınlanan Oktay Kaynarca, "Yer İstanbul Fiat kamyon fabrikası, 50 NC midibüs elektrik montaj hattı....Hayatın o yıllarda da BANA GÜZEL olduğu daha GÜZEL olacağına inandığım yıllar...Ne kadar kalbi güzel sevenlerim varmış kendimle gurur duydum.Her insana nasip olmaz bunca yıl gerçekte yüzünü bile görmedikleri ama hep sevdikleri inandıkları arkasında durdukları bir adam olmak.. Tek tek hepinize sarıldığımı kucakladığımı varsayın benim güzel memleketimin güzel yürekli insanları..." mesajıyla paylaşımda bulundu.

Oktay Kaynarca, daha önce de 17 yaşındayken çekilmiş bir fotoğrafını Nazım Hikmet Ran'a ait 'Yaşamaya dair' şiiriyle hesabına yüklemişti.

Oktay Kaynarca, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Hızır Çakırbeyli karakterine hayat veriyor. 

Mustafa Sandal, Instagram hesabından annesiyle çekilmiş ve yıllar öncesine ait bir fotoğrafını paylaştı.

Kolunu annesinin omzuna atmış ve kendisinden son derece emin bir şekilde objektife poz vermiş olan Mustafa Sandal, annesinin doğum günü sebebiyle paylaştığı bu fotoğrafına ''Annemin yanında sünnet öncesi karizmadan taviz vermeyiş pozları… İyi ki doğdun ve beni doğurdun canım annem'' notunu düştü.

TV8'in sahibi Acun Ilıcalı, kanalında yaptığı pek çok programa katılan yarışmacıları ünlü etti. Adeta kimin elinden tutsa o isim ünlü oldu. Onlardan biri de Yetenek Sizsiniz Türkiye'de şampiyon olarak adını geniş kitleleren duyuran ve son dönem yaptığı Canan Karatay taklitleriyle gündemde olan Sefa Doğanay.

Ünlü sonucu ilkokul yıllarına ait fotoğrafı Instagram'da takipçileri ile paylaştı. Onu tanıyabildiniz mi?


Bu fotoğraf Jess Molho'ya ait. Jess Molho, yıllar önce çekilen bu fotoğrafı altına "Altta soldan ikinci çocuk" notunu düştü...


Modelliğe başlamadan önce bale dersleri alan Çağla Şıkel o günlere ait fotoğrafını ''Ahh o günler benim çocukluğum... Yaş 11! İlk arkadaşlarım, canlarımla fındıkkıran balesi öncesi...'' notuyla paylaştı.

Didem Soydan, Twitter hesabında eski bir fotoğrafını takipçileriyle paylaşarak nostalji yaşattı.

34 yaşındaki model, 26 yıl önce çekilen fotoğrafını ''İlkokul 1 didosu'' notuyla paylaştı.

Yıllar geçmesine rağmen yüz hatları hiç değişmeyen Çağla Şıkel'in fotoğrafına beğeni ve yorum yağdı.

Şarkıcı İrem Derici, takipçilerini geçmiş yıllara yıllarına götürdü.

İrem Derici, yayınladığı çocukluk karesine, ''21.03.1989, ikinci yaş günüm.Yarın bu şaşkın ördek 31 oluyor!'' notunu düştü.

İrem Derici, yayınladığı bu fotoğrafın altına da, "Çok değişmiş miyim?" mesajını yazdı.

İrem Derici, daha önce ise kardeşi Cemre Derici ile çocukken çekildikleri fotoğraflarını paylaşmıştı. İrem Derici, kardeşini kucağına aldığı fotoğrafın altına 'İyi ki doğdun KARDEŞİM' notunu düşmüştü.

Oyuncu Büşra Develi çocukluk fotoğrafını Instagram hesabından paylaştı

İşte Büşra Develi'nin çocukluk fotoğrafı.

Üniversite yıllarında uzun saçları ve bıyıklarıyla dikkat çeken Selçuk Yöntem, o döneme ait her fotoğrafın kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu söylüyor...

Bu da Selçuk Yöntem'in en minik halleri...

Sıradaki haber yükleniyor...