Ünlülerin dövmeleri ve anlamları

Birçok ünlü dövme yaptırmayı seviyor. İşte Berkay'dan Volkan Demirel'e, Şahan Gökbakar'dan Kıvanç Tatlıtuğ'a ünlülerin dövmeleri ve anlamları...

05 Mart 2018, Pazartesi 14:28 Son Güncelleme:
A A

Berkay, 30 Ağustos 2016'da Özlem Katipoğlu ile evlenmiş, 31 Temmuz 2017'de de baba olmuştu.

Kızı Arya'nın doğumundan önce dört parmağına adını dövme yaptırmıştı.

Fenerbahçe'nin kalecisi Volkan Demirel ile eşi Zeynep Demirel'in de iki kızı var: Yade ile Yeda.

Volkan Demirel, aynı Berkay gibi her parmağa tek harf olmak üzere çocuklarının isimlerini dövme yaptırdı. 

Oyuncu Gonca Vuslateri, sırtına yaptırdığı büyük boy gül dövmesini Instagram hesabından takipçileriyle paylaştı.

Gonca Vuslateri'nin gül dövmesi, Instagram'da 4 binden fazla beğeni aldı.

Elçin Sangu, vücuduna yaptırdığı dövmeyi sosyal medyadan paylaştı.

Elçin Sangu yeni dövmesini takipçileriyle paylaşırken altına ise "Hayatım boyunca severek taşıyacağım canım dövmem...senin sayende öyle tatlı insanlarla tanıştım ki hepsine sevgiyle sarılırım... varoluşun için yaratıcın Okan Uçkun'a ve kalem arkadaşı Deniz Çildam'a kocaman sevgiler" notunu düştü.

Gökhan Özen, kızları Ada ve Derin’in adını, kalbe en yakın yer olan sol kolunun üzerine dövme olarak yazdırdı.

Oyuncu Hazal Kaya, yeni dövmesinin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Harry Potter hayranı olduğu bilinen Hazal Kaya, kitap serisinin yedincisi olan 'Harry Potter ve Ölüm Yadigarları'ndaki (Harry Potter and the Deathly Hallows) sembolü dövme olarak vücuduna kazıttı.

'Ölüm Yadigarları' işareti; görünmezlik pelerini, diriltme taşı ve asayı temsil ediyor.

Şahan Gökbakar ile eşi Selin Gökbakar yılbaşını dostları Engin-Neslişah Düzyatan çiftiyle birlikte kutladı. Eşiyle fotoğrafını paylaşan Gökbakar'ın kolundaki dev dövme dikkat çekti. Komedyenin 2 yaşındaki oğlu Deniz Efe'nin portresini koluna dövme olarak yaptırdığı anlaşıldı. 

Oyuncu Neslihan Atagül, dudağının içine dövme yaptırdı. 

Instagram'da paylaşım yapan Atagül, dudağının içine yaptırdığı K harfi dövmesinin fotoğrafına eşi Kadir Doğulu'yu etiketledi.Neslihan Atagül dövme fotoğrafının altına Sade'in Love Is Found (Aşk bulundu) şarkısının "ı know my eyes already like you" (Biliyorum gözlerim çoktan sevdi seni) sözünü yazdı. 

Son olarak Türk Malı dizisinin Selin Kuzu karakterini canlandıran Buse Narcı, dövme yaptırırken çekilmiş fotoğrafını Instagram hesabından paylaştı. Buse Narcı ensesinde Özcan yazan dövmeyi, melek figürü ile kapattırdı.

Özcan Deniz ile bir dönem aşk yaşayan 24 yaşındaki oyuncu daha önce ensesindeki dövme ile gündeme gelmişti. Buse Narcı dövme için "İlk dövmemi lisede yaptırdım. Ensemde babamın ismi yazıyor; Özcan. Elimde de annemin adı var. Babamın ve Özcan’ın (Deniz) isminin aynı olması büyük tesadüf..." demişti. Buse Narcı'nın babası 1999 yılında Gölcük'te askerdi. Depremde göçük altında kalarak şehit oldu. 

Buse Narcı, Maça Kızı Otel’in plajında objektiflere takılmıştı. Narcı'nın vücuduna yaptırdığı Latince dövme dikkat çekti. Dövmenin anlamı ise: ''Yaşa... Yarınına olabildiğince az güven.''

Hayvanlara düşkünlüğü ile bilinen Ezgi Mola, Kuki ve Suşi Mola isimlerini verdiği köpeklerinin fotoğrafını kaburgasına (rip tattoo) dövme yaptırdı. Sık sık köpekleriyle paylaşım yapan ve sokak hayvanları için de yardım çağrısında bulunan Ezgi Mola, yeni dövmesinin mutluluğunu takipçileriyle paylaştı

Kısa sürede 30 bin beğeni alan fotoğrafa, takipçileri yorum yağdırdı. Bazıları dövmeyi çok beğendiğini söylerken, bazıları da olumsuz görüşünü bildirdi.

Kıvanç Tatlıtuğ'un sol kolunda, "Beni sadece Allah yargılayabilir" anlamına gelen "Only Allah can judge me" yazıyor. 32 yaşındaki oyuncunun diğer kolunda ise renkli bir ejderha dövmesi mevcut. 

Oyuncu Yeşim Ceren Bozoğlu, sosyal medya hesabından sırtına yaptırdığı dövmenin fotoğrafını paylaştı.

Bir dönem fazla kilolarıyla başı dertte olan oyuncu paylaşımının altına dövmesinin açıklamasını yazdı: "It say's alive" (Canlı diyor)

Gülben Ergen kulağının içine dövme yaptırdı. Gülben Ergen yeni yaptırdığı kolundaki gülen surat ve kulağındaki nota dövmeleriyle dikkat çekti.

Gülşen, "Varoluşun kendisini seviyorum" diyerek, bileğine ilahi aşkı simgeleyen "her şey aşktan" yazan dövmesini yaptırdı.

Bacağında, kolunda, karnında ve kaburgasında dövmeleri bulunan medyatik güzel Eliz Sakuçoğlu, son yaptırdığı Anka kuşu dövmesinin görüldüğü fotoğrafı Instagram hesabından paylaştı. Özgürlük başlığıyla uzun bir not yazan Eliz Sakuçoğlu daha önce dövmesiyle ilgili "Küllerinden yeniden doğmak, zümrüdü anka kuşu misali. Yanarsın, yıkılırsın ama tekrar doğarsın" notunu düşmüştü.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.