Ünlülerin eski meslekleri

İşte bambaşka işlerle uğraşırken ünlü olup 'Nereden nereye' dedirten isimler ve onların ilk meslekleri...

26 Mart 2018, Pazartesi 17:30 Son Güncelleme:
A A

Son zamanlarda iddialı kıyafetleri ve cesur pozlarıyla tüm dikkatleri üzerine çeken Hadise, şöhrete kavuşmadan önceki yaşamı için "Markette, fırında çalıştım. Birçok mağazada tezgahtarlık yaptım. Ailemizin maddi durumu çok iyi olmadığı için kendi harçlığımı her zaman kendim çıkardım. Bunları yaptığım için de asla utanmıyorum, bence çalışmak en büyük erdemdir." demişti.

Oyuncu Kerem Bursin daha önce yaptığı açıklamada ''Amerika'da yaşadığım yıllarda şoförlük, spor hocalığı, bodyguardlık yaptım. Harçlığımı çıkarmak için tuvalet temizledim.'' demişti.

Şarkıcı Yıldız Tilbe, ünlü olmadan önce hayat kavgasının tam da içinde yer aldı.

Yıldız Tilbe'nin yaptığı işler arasında tezgahtarlık, pazarlamacılık ve çocuk bakıcılığı bulunuyor.

Sağ taraftaki ünlü aslında sanat alanında eğitim gördü ama o alanda hayatını kazanıncaya kadar farklı işler yaptı. Türkiye onu bir dizi ile tanıdı ve sonra da başarılarını hem sinema hem TV alanında sürdürdü. Tanıdınız büyük olasılıkla bu ünlüyü.

Ozan Güven, Instagram sayfasında yıllar öncesinden gelen bu pozu paylaştı. 1992 yılında çalıştığı ayakkabı mağazasında çekilen bu poz, Güven'in takipçilerinden çok sayıda beğeni aldı.

Oyunculuktan önce yüreği basketbol için çarpan Kıvanç Tatlıtuğ, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta oynadı. Sakatlanıp spora veda edince hayatı bir anda değişti ve bugünün başarılı oyuncusu oldu.

Düsseldorf Heinrich Heine Üniversitesi'nde sosyoloji okuyan Fahriye Evcen, İstanbul'a geldiği bir yaz tatilinde Oya Aydoğan'la tanışınca oyunculuk macerasına ilk adımını atmış oldu.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde fotoğrafçılık eğitimi alarak hayata bu meslekle 'Merhaba' diyen Burak Özçivit için her şey babasının ondan habersiz Best Model Yarışması'na başvurmasıyla başladı.

Bir otomobil fabrikasında işçi olarak çalışıyordu. Geleceğe dair umutları vardı. Sonra konservatuar sınavına girdi ve hayatı tamamen değişti. Peki tanıdınız mı bu fotoğraftaki ünlüyü?

O ünlü, Oktay Kaynarca'dan başkası değil!

Usta oyuncunun Instagram'da bir takipçisine cevap olarak paylaştığı bu poz çok konuşuldu.

Kaynarca otomobil fabrikasında işçi olarak çalışırken çekilen pozunu "Yer İstanbul Fiat kamyon fabrikası, 50 NC midibüs elektrik montaj hattı.... Hayatın o yıllarda da BANA GÜZEL olduğu daha GÜZEL olacağına inandığım yıllar... Ne kadar kalbi güzel sevenlerim varmış kendimle gurur duydum. Her insana nasip olmaz bunca yıl gerçekte yüzünü bile görmedikleri ama hep sevdikleri inandıkları arkasında durdukları bir adam olmak... Tek tek hepinize sarıldığımı kucakladığımı varsayın benim güzel memleketimin güzel yürekli insanları" notuyla paylaştı. 

Oktay Kaynarca fabrikada çalıştığı sırada konservatuar sınavına girdi ve kazandı. Ondan sonra da çeşitli TV dizileri için kamera karşısına geçip bugünlere kadar geldi.

Bu fotoğraf da Kaynarca'nın oyunculuk serüveninin ilk yıllarından bir anı. Fikret Kuşkan, Ziya Kürküt, Çetin Etili ile birlikte.

Oktay Kaynarca, şimdi oyunculuğuyla ekranlarda fırtına gibi esiyor.

Nursel Köse yurt dışına okumak için gitti ve oyuncu olmak için bir meslek edinmesi gerektiğinden mimarlık okudu. Diplomasını aldıktan sonra özgürlüğüne kavuştuğunu söyledi.

Çoğumuz Nursel Köse'yi Paramparça dizisinde 'Keriman' olarak tanıdık. Öyle bir performans sergiledi ki, 7'den 70'e herkesi kendisine hayran bıraktı.

Ayrıca Nursel Köse, Paramparça dizisinin bitmesinin ardından 'Soytarı Özgürlüğü' adlı bir kitap da çıkardı. Şimdi de Avlu dizisinde oynuyor.

Canan Ergüder daha önce garsonluk yapmış.

Şimdilerde şarkıları ile milyonlara ulaşan Mabel Matiz'in asıl mesleğinin dişçilik olduğu ortaya çıktı.

Mabel Matiz, üniversite yıllarına ait fotoğrafı Instagram hesabından ''İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi... Evet, gençliğimde punk'tım. (2008 ocak, ortodonti stajı galiba)'' notuyla paylaştı.

Hazar Ergüçlü, kariyer yolculuğunu Vogue Türkiye dergisine anlattı. Genç oyuncu, kendisini tiyatroya psikoloğunun yönlendirdiğini söyledi:

''Üniversiteye kadar kötü bir öğrenciydim. Çünkü bu eğitim sisteminde benim gibi bir tipe matematiği o şekilde öğretemezsin. Tuhaftım onlara göre, yaramazdım. 15 yaşına bastığımda terör estirmeye başladım. 'Beni fark edin' çığlığıydı aslında bu.

Akıllanayım diye beni psikoloğa gönderdiler, psikolog da bu deliliğimi savundu. Beni tiyatroya o yönlendirdi. Lefkoşa Belediye Tiyatrosu'na kaydoldum. Kendimi buldum, resmen kalbim açıldı orada.''


Oyuncu Hazar Ergüçlü'nün yıldızı Kuzey Güney dizisiyle parladı.Bugün milyonların alkışladığı Şener Şen, bir dönem oyunculuk dışında her şeyi yaptı. Esas mesleği öğretmenlik olan Şen, fabrikada işçilik, şoförlük ve işportacılık da yaptı.

Sinemanın efsane ismi Cüneyt Arkın, oyunculuk uğruna doktorluk mesleğinden vazgeçti.

İstanbul Üniversitesi Klasik Arkeoloji Bölümü mezunu olan Candan Erçetin'in bir diğer mesleği ise müzik öğretmenliği.

Komedyen Cem Yılmaz, milyonların onu tanımadığı yıllarda insanları karikatürleriyle güldürüyordu. Karikatürist Cem Yılmaz, daha sonra müzik ve oyunculuk hayatına adım attı.

Kasımpaşalı Hatice Yıldız, Muazzez Ersoy adını alarak müzik dünyasında nostalji kraliçeliğini ilan etmeden çok önce Beyoğlu'nda tezgahtarlık yaptı.

Yaşar: Turist rehberi

Ferdi Tayfur: Traktör şoförlüğü

Rafet El Roman: Müezzin

Nejat İşler: Tezgahtarlık

İzzet Altınmeşe: Berber

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Şükran Ovalı: Kızım... En çok seni seveceğim...