Unutkanlıkla baş etmenin 7 yolu

Unutkanlık, ileri yaştaki kişilerde görüldüğü sanılsa da son zamanlarda gençlerde ve orta yaşlarda da pek çok kişinin ortak problemi haline gelmiş durumda. İşte unutkanlığı önlemenin 7 yolu...

15 Mayıs 2018, Salı 16:42 Son Güncelleme: 15 Mayıs 2018, Salı 17:01
A A
Ajanda kullanın

Ajanda kullanın

Ajanda kullanarak günlük rutinlerinizi yazabilir, kendinizi belirli bir plana oturtabilirsiniz. Bunun size çok faydası olacaktır.

Dil öğrenin

Dil öğrenin

Online kurslar sayesinde birçok farklı dil öğrenerek hem kendinizi geliştirmiş hemde hafızanızı güçlendirmiş olursunuz.

Arkadaşlarınızla vakit geçirin

Arkadaşlarınızla vakit geçirin

Yüzünüzdeki tebessüme sebep olan arkadaşlarınızla birlikte bolca vakit geçirin. Onların pozitif enerjisi de size geçecektir. Motivasyonunuz daha da çok artacaktır.

Bulmaca çözün

Bulmaca çözün

Unutkanlıkla başa çıkmanın en önemli yollarından biri de kesinlikle bulmaca çözmek. Bu sayede nöral ağlarınız çok daha güçlenecektir.

Kitap okumayı alışkanlık haline getirin

Kitap okumayı alışkanlık haline getirin

Unutkanlığınızı engellemek için kitap okumayı alışkanlık haline getirmeniz gerek. Bu sayede hem unutkanlığınızı engelleyecek hemde kitap okumanın birçok artısını kendinize kazandıracaksınız.

Seyahate çıkın

Seyahate çıkın

Hayatın tadını çıkarmak için bol bol seyahate çıkın. Yeni yerler keşfedin. Kendinize bu sayede yeni şeyler katmış olacaksınız. Kendinize vakit ayırmak için çok ideal bir yöntem.

Sağlığınıza dikkat edin

Sağlığınıza dikkat edin

Sağlığınıza dikkat ederek formunuzu geliştirmek için çabalayın. Kendi vücudunuzu tanıyın. Sağlığınızı koruyun.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.