Ur değil Nur

Aşkın Nur Yengi, Kenan Işık'ın sunduğu 'Dünya Bir Oyun Sahnesi'nde hem eşi Haluk Bilginer ve kızı Nazlı, hem de kendisi ile ilgili ilginç açıklamalar yaptı

28 Kasım 2009, Cumartesi 05:00
A A

BEKLENMEYEN BEBEK

.Aşkın Nur Yengi “Ben ailenin 4 numarasıyım. Düşünün annem menopoza girmiş. Karnı şişince ur var zannedip korkmuşlar. Sonra bir bakmışlar ki, ur değil, bebek! Bunun üzerine annem bana ‘Nur’ adını vermiş. Babam da başına ‘Aşkın’ı eklemiş” dedi.

‘ANNEM BANA TOKAT ATTI’

İşte Aşkın Nur Yengi’den bayramlık sözler: “13-14 yaşlarında futbol oynuyordum. Yine bir gün erkek arkadaşlarla sokakta iddialı bir maç yaparken, birden karşımda annemi gördüm. Tam da gol atmak üzereydim. O gün kısacık bir şort giymiştim. Annem önce bağırıp azarladı, sonra herkesin içinde bana tokat attı. Futbol hayatım o an bitti. Ama anneme şimdi dua ediyorum, iyi ki o tokadı atmış”.

'NAZLI'YA YASAK ÇOK'

* “Bir ara motosiklet tutkunuydum. Gezmediğim yer kalmamıştı. Serserinin teki beni köşeye sıkıştırınca, motor devrildi. Motosiklete binmeye tövbe ettim. Kızım Nazlı 30’una gelmeden önce motor kullanamaz. Kendi yaptığım birçok şey Nazlı’ya yasak.”

* “Nazlı dünyaya gelince, hijyen delisi oldum. Kimse öpmesin, dokunmasın istiyordum. Haluk bile kucağına alamıyordu kızını. Sonunda isyan etti ve ‘Ben komşunun kocası mıyım?’ dedi."

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.