'Üsküdar cinayeti'nde yamyamlık şüphesi!

'Üsküdar cinayeti'nde yamyamlık şüphesi!

İstanbul Üsküdar'da eşini 40 parçaya bölen adamın evinde inceleme yapan polisler ekmek arasında bir parça et buldu. İddiaya göre et parçası 'yamyamlık' şüphesi yarattı. Etin kurbana ait olup olmadığı yapılacak incelemenin ardından belli olacak

20 Şubat 2015, Cuma 11:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul Çengelköy'de oturan Tahir Kart (43) 17 yıllık eşi olan 42 yaşındaki Kübra Kart’ı ekmek bıçağıyla öldürmüştü. Ardından cesedi parçalara ayırarak çöp konteynerine atmıştı. Türkiye'yi sarsan korkunç cinayetle ilgili tüyler ürperten detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Habertürk'ün haberine göre, Baş, kol, bacak ve ayakları kesen koca, eşi Kübra’nın cesedini tam 40 parçaya böldü. Ceset parçalarını ayrı poşetlere koydu. Eşinin kanlı elbiselerini alıp, bir çöp konteynerine attı. Bir süre sonra ise çöp poşetlerine koyduğu ceset parçalarını tekerlekli pazar arabasıyla taşıyarak başka bir çöp konteynerine koydu.

'KAN LEKELERİNİ GÖRDÜ'

Gün ağardıktan sonra karakola giderek karısının kayıp olduğunu bildirdi. Tahir Kart’ın yaptığı kayıp başvurusundan ağabeyi haberdar oldu. Ağabey, bir gün sonra gittiği kardeşinin evinde çok sayıda kan lekesi gördü ve polise bilgi verdi. Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, Kart’ı evinde gözaltına aldı. Kan izlerini tek tek tespit eden polis, zanlıya karısının nerede olduğunu sordu. Polis, Tahir Kart’ı ekip otosuna bindirerek sokak aralarında dolaştırmaya başladı. Tahir Kart cinayeti itiraf etti.

O ET ADLİ TIP'A GÖTÜRÜLDÜ

Polislerin evde yaptığı aramada buldukları ekmek arasındaki et parçasıyla ilgili korkunç bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre et parçasının öldürülen kadına ait olup olmadığının belirlenmesi için delil olarak Adli Tıp’a götürüldüğü öğrenildi. 

Cesedin Kübra Kart’a ait olup olmadığının kesin tespiti için kadının yakınlarından DNA örneği alındı. Talihsiz kadının cesedi dün öğle saatlerinde de teslim alınarak toprağa verilmek üzere memleketi Zonguldak’a götürüldü.

“Bunu yapan insan olamaz” diyen Kübra Kart’ın Zonguldak’ta yaşayan 35 yaşındaki kardeşi Muhammet E., şunları anlattı: “5 kardeşiz. Kübra ortanca. 17 yıl önce görücü usulu, Tahir ile evlendi. İstanbul’a yerleştiler. Uzun süre bir apartmanda kapıcı olarak çalıştılar. Biriktirdikleri parayla bir daire satın aldılar. 

Tahir marketlerde çalışırken Kübra da çocuk bakıp ev temizliğine gidiyordu. Böyle bir vahşetin olması imkânsız. İnsan karısına bunu nasıl yapar? Sadece bir keresinde eniştem, ablama kızıp bıçak çekmişti. Tüp bebekde denediler ama çocukları olmadı.

'SİZİN YANINIZ DA DEĞİL Mİ?' DİYE SORDU

En son cumartesi günü ablamla telefonla konuştum. Annemi ve kardeşlerimi görmek için bu yaz geleceğini söyledi. Salı günü, eniştemin ağabeyi kardeşime telefonla ablamın kayıp olduğunu söylemiş. Ablamın cep telefonunu aradık. Eniştem açtı. Nerede olduğunu sorduğumuzda ‘Kübra, kayıp köye gelmedi mi sizin yanınıza?’ dedi ve telefonu kapattı.

 

Aklıma geldikte çıldıracak gibi oluyorum. ‘Ruh sağlığı bozuk’ diyorlar. Ablam bize bundan hiç bahsetmedi. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum.”

3

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İzmir için deprem uyarısı: 'Tehlike hala geçmedi'