Üsküdar'da pitbull dehşeti: 3 yaralı

Üsküdar'da başıboş bir pitbull, sokakta bulunan vatandaşlara saldırdı. Olayda 3 kişi yaralanırken, köpeğin zincirine otomobilinin tekerleğiyle basan bir genç saldırgan hayvanı durdurmayı başardı Köpek ise ekipler tarafından iğne ile uyutuldu

06 Nisan 2016, Çarşamba 09:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

üsküdar'da başıboş bir pitbull, sokaktaki vatandaşlara saldırdı. Olayda 3 kişi yaralanırken, köpeğin zincirine otomobilinin tekerleğiyle basan bir genç, saldırgan hayvanı durdurmayı başardı. Olay yerine çağrılan ekipler köpeği iğne ile uyuttu. İstanbul üsküdar Mimar Sinan Mahallesi'nde yaşanan olayda sokak ortasında başıboş gezen bir pitbull 3 genci ısırarak yaraladı. Sahibinden kaçtığı belirtilen ve sokak ortasında zinciriyle dolaşan pitbull, Müjdat Şakınay, Eyüp Kotan ve Mehmet Bolakan isimli gençleri ısırdı. Vücutlarının çeşitli yerlerinden ısırılan gençler olay yerinden güçlükle uzaklaşırken, Okan Ayın isimli gencin son anda arabası ile köpeğin zincirine basması büyük bir tehlikeyi önledi.

"Sokakta bulunan vatandaşlar olayın şokunu yaşarken, olay hemen belediye ekiplerine bildirildi. Görgü tanıkları, "Arkadaşlar geçiyordu buradan, köpek üzerlerine atladı. 3 arkadaş yaralandı. Arkadaşlar kasığından ve bacağından yaralandı. Böyle köpekleri sokağa salmasınlar. İnsanlara yazık günah. Başıboş hayvan, anlaşılan kaçmış. Aç olduğu belli" dedi. Köpeğin zincirine aracının tekeri ile basarak saldırgan hayvanı durduran Okay Ayın, "Biz burada duruyorduk. Köpek zincirli bir şekilde geldi. Seveyim dediler. Bir anda bacaklarından tutmaya çalıştı. Zaten 3 kişiye birden saldırınca biz hepimiz almaya çalıştık. Arkadaşlara saldırdı. Arabanın etrafında durdu, bende zincirinin üzerine tekerle bastım. Yoksa çoluk çocuk herkesi ısırırdı" şeklinde konuştu.

Pitbull, belediye görevlileri gelinceye kadar bir süre vatandaşların meraklı bakışları arasında bekledi. üsküdar Belediyesi'ne bağlı belediye ekipleri, olay yerine gelerek hazırlık yaptı. Uyuşturucu iğneyi köpeğe saplayan ekipler, bir süre bekledikten sonra köpeği kontrollü bir şekilde aldı. Köpek araca bindirildikten sonra hayvan barınağına götürüldü. Pitbullun saldırısı sonucu yaralanan Müjdat Şakınay, Eyüp Kotan ve Mehmet Bolakan ise Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bulaşıcı Hastalıklar Kliniği'nde tedavi altına alındı.

"Köpeğin saldırısı sonucu ayağından yaralanan Mehmet Bolakan, "Mahallede duruyorduk. Bir arkadaşımızın elinde köpek vardı. Sahipsiz sandık. çocukları ısırmasın diye uzaklaştırmaya çalışıyorlardı. Birden üzerime saldırdı. Dişleri ayağıma geçti komple" dedi.

"Diğer yaralı Müjdat Şakınay ise, "Köpek mağduruyuz. Durumum şu an iyi ama pitbull çok sıkıntılı bir hayvan. Kimse beslemesin" şeklinde konuştu. Hastanede gözlem altına alınan yaralıların tedavisi sürerken, polis pitbullun sahibine ulaşmak için soruşturma başlattı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sokağa çıkma yasakları ile ilgili yeni gelişme! Tek tek açıklıyorlar, tam kapama...