Üst göz kapağındaki fazlalıklar yüzü kırıştırıyor

Bazen yapısal bazen de yaşla artan üst göz kapağındaki sarkıklık ve cilt fazlalıkları, yüz estetiğini de bozuyor

03 Mart 2015, Salı 11:14
A A
Üst göz kapağındaki fazlalıklar yüzü kırıştırıyor

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Op.Dr.Ömer Buhşem, üst göz kapağındaki fazlalıkların yüz kırışıklıklarını artırdığını söyledi.

Göz kapağındaki cilt fazlalığı ve ağırlığın kapak kaslarında yorgunluğa yol açtığını, bu ağırlıkla başa çıkabilmek ve daha iyi görüş alanı oluşturabilmek için alın kaslarımızı kullanarak kaşlarımızı yukarı kaldırmak zorunda kaldığımızı anlatan Op.Dr. Ömer Buhşem "Kaşları sürekli yukarıya kaldırmak alın kırışıklıklarının ve kaş arası kırışıklıkların artmasına yol açtığı gibi şiddetli baş ağrılarının da sebebi olabilir. Bu durumda ilk olarak estetik plastik cerraha başvurmalı ve üst göz kapağı ameliyatı hakkında bilgi almalısınız. Ben hastalarıma bu işlemlemin hem sağlık hem de estetik açıdan çok faydalı olabileceğini söylüyorum. Üst göz kapağı ameliyatı genellikle lokal anestezi ile rahatlıkla yapılabilen, hastanede yatmanızı gerektirmeyen, işlem sonrası ertesi gün ufak bir bant ile günlük hayatınıza dönebileceğiniz, nispeten rahat bir cerrahi işlemdir.

Kendi kendine eriyen dikişler kullanılabileceği gibi alınması gereken dikişler de kullanılabilir. Dikişlerin alınması en fazla 5-6 günde tamamlanır. Üst göz kapağı ameliyatı ehil ellerde yapıldığında izler çok iyi gizlenebilir ve gözle görünmesi çok zor hale getirilebilir. Ameliyat sonrası gerek görülürse lazer ile sıkılaştırma işlemleri de eklenebilir. Bir diğer önemli husus da üst göz kapağı cilt fazlalığı olan ve kaşlarını alın kaslarını kullanarak kaldıran kişilerde, alına botoks işlemi uygulandığında kişi kaşlarını yeterli kaldıramayacağı için üst göz kapaklarında olağanüstü ağırlık hissi ve görüş alanı kısıtlanması yaşayabilir. Üst göz kapağı ameliyatı sonrasında ise botoks yaptırılabilirsa böyle bir sıkıntı oluşmaz" diye konuştu.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Çocukların beynini besleyen 8 gıda!