Usta gazeteci Savaş Ay'ı kaybettik

Usta gazeteci Savaş Ay'ı kaybettik

Duayen gazeteci Savaş Ay kanser tedavisi gördüğü Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 59 yaşında vefat etti

09 Kasım 2013, Cumartesi 15:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Televizyoncu, muhabir ve gazeteci Savaş Ay’ın kalbi, 1,5 aydır gırtlak kanseri tedavi gördüğü Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde durdu. Doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayan Ay ile ilgili acı haberi sabah.com.tr duyurdu. A Takımı'nın girişinde kullandığı “Zıpkın gibi fişek gibi bir programa hoşgeldiniz" sözleriyle zihinlerimizde ve gönüllerimizde yer eden Savaş Ay, aramızdan ayrıldı.

 

startFlvPlayer_Posta("divFlvPlayer13020","13020","201311","13020-.jpg");

Uzun süredir gırtlak kanseriyle mücadele eden 59 yaşındaki Savaş Ay’ın boğazında son dönemde yeni bir tümör oluştu. Doktorlar acil ameliyata alınmasını istedi. Ünlü gazeteci, yeni ameliyat hakkında düşünmek için doktorlardan zaman isteyip boğazının delinmesine izin vermedi. Doktorların acil ameliyat talebine izin vermeyen Savaş Ay, bugün öğlen saatlerinde fenalaştı. Kalbi duran Ay’ı hayata döndürmek için doktorlar uzun süre uğraş verdi. Çabalar sonuçsuz kalınca ünlü gazeteci, 14:03'te yaşamını yitirdi.

HASTANEDEN AÇIKLAMA

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi, gazeteci yazar Savaş Ay'ın, tümör kanaması ve kardiyak arrest sonucu yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiğini bildirdi.
     
Hastane yönetimi tarafından Savaş Ay'ın vefatına ilişkin yazılı açıklama yapıldı.
     
Açıklamada, "24.09.2013 tarihinden beri hastanemizde tedavi görmekte olan değerli gazeteci Savaş Ay, bugün saat 14.30 sıralarında meydana gelen tümör kanaması ve kardiyak arrest sonucu yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir" denildi.

A TAKIMI’NIN KAPTANIYDI

Usta gazeteci Savaş Ay, 1954 yılına Gaziantep’te ünlü sanatçı Şükran Ay ve Turan Ay’ın oğlu olarak dünyaya geldi. Marmara Ticari Bilimler Akademisi’nde eğitimini tamamladı. Gazeteciliğe 1974 senesinde Dünya gazetesinde muhabir olarak başladı. Tercüman, Vatan, Milliyet, Sabah gazetelerinde ve Akajans’ta görev aldı. atv, TGRT, Kanal D, Kanal 6, Show TV, Flash TV, tekrar atv, Star TV ve Kanal 1’de A Takımı adlı tartışma programını yaptı.

startFlvPlayer_Posta("divFlvPlayer13023","13023","201311","13023-.jpg");

İngilizce bilen Savaş Ay, 2000 yılında Beyazıt Öztürk ve Kerem Alışık’ın da oynadığı Dansöz filminin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını yaptı. Ses sanatçısı Ulaş Can Ay ile Sanem Ay’ın babası olan Savaş Ay, bazı programlar yapıp yoksullara yardımcı oldu.

Son yıllarda A Haber’de muhabirlik yapmakta olan Savaş Ay, gırtlak kanseri ile mücadele ediyordu. Yaklaşık 5 sene önce yakalandığı gırtlak kanseri nedeniyle kısık sesle konuşmak zorunda kalmıştı.

Savaş Ay  'Sert Sokaklar' isimli kitabı üzerinde çalışıyordu.

VEFASIZLIKTAN YAKINDI

Usta gazeteciyi en son Salı günü Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ziyaret etmişti. Savaş Ay uzun süredir hastanede tedavi gördüğünü belirterek, gazeteden birkaç arkadaşı dışında kimsenin kendisini ziyaret etmediğini söyleyip, vefasızlıktan yakınmıştı. Uzun süredir hastalıkla mücadele eden Ay'ın morali son günlerde çok kilo kaybetmesine rağmen son derece yüksekti.

2000 yılında Beyazıt Öztürk ve Kerem Alışık'ında oynadığı Dansöz adlı filmin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını yaptı. Ulaş Can Ay isimli, ses sanatçısı bir erkek çocuğu ve Sanem Ay adında, bir kız çocuğu vardı. Son yıllarda A Haber'de muhabirlik yapan Savaş Ay, gırtlak kanseri tedavisi görüyordu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gökçeada’da alabora olan teknenin yeri tespit edildi