Uyanıklığa bak!

İkram Aras alkol ve kumar yüzünden her şeyini kaybedip kredi kartları ve tefecilere borçlanınca 19 yıldır şoförlük yaptığı bankanın parasına göz dikti. Şubelere dağıtımını yaptığı paradan 510 bin TL çalıp kaçan ve borcunu ödeyen şoför “Beni bu hale getirenler utansın” dedi

23 Kasım 2009, Pazartesi 05:00
A A
Uyanıklığa bak!

İzmir’de evli, 3 çocuklu İkram Aras (48) bir bankada 19 şoförlük yapıyordu. Aileden varlıklı olan İkram Aras firmalara kiraladığı otobüsüyle kamyonunu, babasından kalan ev ve arsaları sattı. Paraları kumar ve alkole harcadı. İkram Aras, son 1 yılda biriken kredi kartı borçları nedeniyle bankalara ve tefecilere de borçlandı.

Bu borçları ödemek için çalıştığı bankayı soymak için plan yaptı. Planına, komşusu Zafer Borçay’ı (31) da dahil etti. Zırhlı para nakil aracı kullanan İkram Aras geçen cuma yanında iki güvenlik görevlisiyle bankaya ait 3 milyon 630 bin TL’yi şubelere dağıtmaya başladı.

Güvenlikçiler, çuvallar içindeki paralardan bir kısımını alıp şubeye teslim etti. Araçta kalan İkram Aras çuvallardan 510 bin TL alıp kaçtı. Güvenlik görevlileri dönüşte aracın kilitli olduğunu görünce banka yetkilileri ve polise haber verdi. Kilitler açılınca soygun ortaya çıktı.

İLK EŞİNİN EVİNDE YAKALANDI

İkram Aras, Bornova’da oturan ilk eşinin evine önceki sabaha karşı yapılan baskınla gözaltına alındı. Üzerinden 10 bin TL çıkan İkram Aras, “Piyasaya 120 bin TL borcum vardı. Elektriğim de kesilince bu planı yaptım. Çaldığım paranın 380 bin TL’sini Zafer Bolçay’a verdim, 130 bin TL’sini yanıma aldım ve borçlarımı ödedim” dedi. “Beni bu hale getirenler utansın” diyen İkram Aras ‘görevi kötüye kullanmak’tan tutuklandı, evinde sakladığı 380 TL’ye el konulan Zafer Bolçay serbest bırakıldı.

Taylan YILDIRIM/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.