Uyku pozisyonlarına göre ilişki analizi

Eşiniz ya da sevgilinizle ilişkinizin ne durumda olduğunu öğrenmek ister misiniz? İşte çiftlerin uyku pozisyonuna göre kişilik analizi.  

11 Şubat 2017, Cumartesi 13:08
A A
YATAĞIN KRALI POZİSYONU

YATAĞIN KRALI POZİSYONU

Kendilerini yatağın her tarafına yayma eğilimi gösteren eşler, genellikle karşıdakine duygularını göstermekten ziyade kendilerini savunmak zorundalarmış gibi hissederler. İlişkilerindeki davranışları genellikle bencildir ve bu da uyku alışkanlıklarına yansır. 

HAYALPEREST POZİSYONU

HAYALPEREST POZİSYONU

Her iki eşte sırt üstü yatar. Genellikle bir kişi sırt üstü yatarken diğer biri, başını eşinin omzuna koyar ve onu daha bağımlı hale getirir. Bu çiftin mükemmel bir kimyası vardır.Ancak bazen biri, biraz rahatsız olduğunu düşünürken, diğerinin bakış açısını (ve bu durumda pozisyonunu) dikkate almaya zorlanır. 

AYAK AYAĞA POZİSYONU

AYAK AYAĞA POZİSYONU

Eşler; birbirleriyle yakın temas halinde uyumayı tercih ederken, rahatça birbirlerinin ayağına dokunuyorlar. Genellikle, böyle uyuyan çiftler aile uyum ve karşılıklı güvenini paylaşır. Geceleri bile birbirlerine dokunmak ve hissetmek için küçük bir "köprü" bulundururken birbirlerine özgürlük verirler. 

SENİ SEVİYORUM POZİSYONU

SENİ SEVİYORUM POZİSYONU

Bu çiftler genellikle çok mutlu ve gerçekte ilişkilerinden keyif alıyorlar. Konum, kişisel alanın karşılıklı saygısını yansıtıyor. Onların dokunaklı sırtları, yakınlarının eşinin varlığını hissetmelerinin son derece önemli olduğunu daha fazla kanıtlıyor. 

DİYALOG POZİSYONU

DİYALOG POZİSYONU

Bu pozisyon, birbirleri arasında güçlü bir bağlantı sürdüren, ancak daha fazla birlikte vakit geçirmek ve daha sık iletişim kurmak isteyen ortaklar arasında çok yaygındır. 

İlişkinin başında çiftler önce yatakta kendi taraflarını seçer ve ilk geceyi birbirlerini sarılarak geçirirler. Peki ya sonra? Aylar yıllar geçtikçe birlikte hangi pozisyonda uyuduğunuza hiç dikkat ettiniz mi? Bilimsel verilere göre çiftlerde görülen her uyku pozisyonunu bir anlam taşıyor. Bakalım siz hangi pozisyonda uyuyorsunuz ve bu ilişkiniz için ne anlam ifade ediyor? 

ÖZGÜRLÜK POZİSYONU

ÖZGÜRLÜK POZİSYONU

Bu pozisyon, bir çiftin büyük kavga ettikten hemen sonra yattığını gösterebilir. Bununla birlikte, alternatif bir açıklama var: Her iki ortak da, muhtemelen çok kişisel, kendine merkezli, çok fazla kişisel alan gerektiren bireylerdir. 

BALAYI POZİSYONU

BALAYI POZİSYONU

Bu pozisyon, çift yeni çıkmaya başladıysa veya birbirinden ayrı kalmak zorunda kalırsa ortaya çıkar. Eğer evliyseniz ve ilişkiniz hâlâ tutkulu, hassasiyet ve sevgi dolu ise bu pozisyon da oldukça yaygın. 

KAŞIK POZİSYONU

KAŞIK POZİSYONU

Bu pozisyon uyumlu ve tutkulu ilişkileri aynı anda gösterir. Evlilik ilk birkaç yılında bu konum çok popüler. Geride kalan ortak bu tür ilişkilerde baskın bir rol oynamaktadır. Aksine, diğer ortak korunma hissi yaşar. 

SEVGİYE BOĞAN POZİSYON

SEVGİYE BOĞAN POZİSYON

Bu pozisyon çok daha samimi olmasına rağmen, önceki pozisyona çok benzer. Bu, sürekli duygularını göstermekten korkmayan çiftler arasında çok yaygındır; Onlar birbirlerine çok önem verirler. Konum genelde adamın ilişkide daha yüce ve hakim olduğu anlamına gelir. 

GEVŞEK POZİSYON

GEVŞEK POZİSYON

Çiftler çok rahat bir "kekeme" pozisyonu seçerler, ancak birbirlerine daha fazla özgürlük sağlarlar. Bu, en az iki muhtemel yorumu olan en karmaşık pozisyonlardan biridir: Konum tutku olmadan bir ilişkiyi yansıtıyor, en azından bir ortaklık hissediliyor bu şekilde. Herhangi bir fiziksel temasa daha fazla ihtiyaç duymadığını veya eşinden memnun olmadığını hissediyor. İkinci durumda, sırtını dönen eş, diğerini duyguların ifadesine teşvik eder ve daha fazla dikkat çekmek ister.  

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Metabolizmayı hızlandıran 8 altın kural!