Uyku pozisyonunuz kişiliğiniz hakkında neler söylüyor?

Çoğu psikolog bilinçdışı beden dilimizin zihinsel durumumuz hakkında çok şey söylediğini kabul eder. En rahat uyku pozisyonunun uykuya dalmanın iyi bir yol olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak uzmanlar, uyku pozisyonlarımızın arkasındaki vücut dilinin, kişiliğimize dair fikir verdiğini söylüyor. Davranış uzmanı Adrianne Carter uyku pozisyonlarımızın kişiliklerimiz hakkında neler söylediğini anlattı.

23 Şubat 2020, Pazar 11:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Sarılma

Sarılma

Bu uyku pozisyonu, kişinin mümkün olduğunca fazla temas kurmayı istemesiyle bağlantılıdır. Bu nedenle bu pozisyon kişinin güvene ihtiyacı olduğu anlamına geliyor. Eğer yalnız uyuyorsanız, biri yerine bir yastık veya oyuncak ayıya sarıldığınızı göreceksiniz.

Yatağın kenarında uyumak

Yatağın kenarında uyumak

Yatağın kenarına olabildiğince yakın uyumak, bir kişi hakkında önemli ipuçları verebilir. Bu kişiler ya uyurken dokunulmak istemiyorlar ya da harekete hazır olma davranışı sergiliyorlar. Yatağın kenarında uyuyanlar ihtiyaç duyulduğunda anında yataktan çıkabiliyor. Bu kişi, yakınlaşmakta zorlanabileceğiniz bağımsız ve kendine güvenen bir birey olacaktır.

Yaslanmış

Yaslanmış

Yaslanmış bir şekilde uyuyanların bir rahatsızlığı olabilir ve uyumak için yatakta desteklenmesi gerekir. Fakat bu pozisyonda uyuyanların hayatlarının başka nerelerinde ekstra desteğe ihtiyaçları var?

Eğer bu şekilde uyumayı seçiyorlarsa, bilinçsizce hayattan daha fazlasını istediklerini ve tatmin olmadıklarını söylüyor olabilirler.

Kozaya girme

Kozaya girme

Endişeden muzdarip bir kişi, güvende hissetmek için genellikle kat kat giysiler giyer. Bu uyurken de farklı değildir. Bir kişi yatakta yorganıyla tamamen örtülmeyi seviyorsa, koruma ihtiyacı olduğu anlamına gelir. 

Yüzüstü uyumak

Yüzüstü uyumak

Yüzüstü uyuyanlar hayatta, kendilerini her türlü duruma atan türden insanlardır, çünkü yeni şeyler denemek ve risk almak isterler. Bu şekilde uyuyanlar genellikle sosyal insanlardır. 

Sırtüstü yatmak

Sırtüstü yatmak

Sırtüstü uyku pozisyonunda derin bir şekilde uyuyanlar kendilerine güvenme eğilimindedir ve iyi bir dinlenmeden başka bir şeye ihtiyaç duymazlar. Sürekli bu pozisyonda uyuyup iyi bir gece uykusu alamayanlar, huysuz olabilirler. 

Bebek pozisyonu

Bebek pozisyonu

Bebek pozisyonu kadınların uyuması için en kolay yoldur.

Bu şekilde uyuyan bir kişi kendine değer verir, güvende hissetmekten hoşlanır ve kendilerine bakmaktan mutluluk duyar.

Mirror

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ağrı kesicilere başvurmadan baş ağrısını hafifletmenin 7 yolu