Uyuşturucu baskınında polisleri davul-zurna ile karşıladılar

Uyuşturucu baskınında polisleri davul-zurna ile karşıladılar

Bursa'da son 1 ay içerisinde 1 kişinin öldüğü 10 kişinin uyuşturucu içerken komaya girdiği mahalleye polis operasyon düzenledi. Denetimleri yerinde inceleyen İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar mahalle halkı tarafından davul zurna ile karşılandı

08 Haziran 2014, Pazar 11:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Polis ekipleri, Merkez Yıldırım ilçesinde son 1 ay içerisinde 1 kişinin öldüğü, açık alanlarda bonzai ve esrar içerek uyuşturucu krizine girerek tedavileri yapılmak üzere hastaneye kaldırıldığı Meydancık Mahallesi ve Irgandı Köprüsü çevresinde operasyon düzenledi. Gökdere ve Irgandı Köprüsü çevresinde uyuşturucu içilen bölgelere baskın düzenleyen Yunus Timleri çalı diplerini arayarak, parkta oturan şüpheli kişilerin kimliklerini kontrol etti.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer18318","18318","201406","18318-147839.jpg","1", "0","Uyuşturucu baskınında polisleri davul-zurna ile karşıladılar");

Baskınlar esnasında 27 yaşındaki Özkan G., uyuşturucu krizine girdi. Bonzai içtiği öne sürülen Özkan G. ile polis arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Kendini yere atarak, atarak polis aracına binmek istemeyen Özkan G. polisin, "Seni hastaneye götüreceğiz, yardım edeceğiz" sözleri üzerine, "Bırakın beni ben uyuşturucuyu bırakacağım" dedi. Polis ekipleri tarafından güçlükle polis aracına bindirilen Özkan G. tedavisi yapılmak üzere hastaneye gönderildi.

EMNİYET MÜDÜRÜ MAHALLEYE GELDİ

Polis ekipleri tarafından yoldan geçen araçlar durduruldu, arama yapılırken içindekilerin kimlik bilgileri kontrol edildi. Yıldırım İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü’nün ortaklaşa yaptığı operasyonları yerinde inceleyen İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar mahalle halkı tarafından davul ve zurna ile karşılandı. Yörede bulunanlar iki mahallenin muhtarı Muhtarları İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar’dan çocukları uyuşturucudan kurtarmasını istedi.

Emniyet Müdürü Durmuşlar, "Mahallelerin huzurunu bozmak isteyenlerin önünü kesmek için baskınlarımız devam edecek, çalışmalarımızla azalma sağladık. Ancak uzun süreden beri biriken sorunlar olduğu için birden sıfırlamamız mümkün değil" dedi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'de