Uyuşturucu satıcılarına darbe

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize İşlerle Mücadele Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonda Doğu illerinden sağladıkları uyuşturucuyu İstanbul'a götürmek isteyen bir şebeke ortaya çıkarıldı

05 Aralık 2012, Çarşamba 16:12
A A
Uyuşturucu satıcılarına darbe

3 kişinin gözaltına alındığı operasyonda 50 kilogram toz esrar ele geçirildi. Doğu illerinden sağlanan uyuşturucunun iki araçla İstanbul’a götürüleceği bilgisini alan Sakarya polisi, araçları D-100 Karayolunda takibe aldı. Karayolunun Adapazarı mevkiinde peş peşe gelen iki aracı durduran polis, araçlarda arama yaptı.

Önde bulunan hafif ticari araçta bulunan Ş.T (40), eşi S.T (30) ve 1 çocuğun dikkat çekmemek için yol kontrolü yaptığını tespit eden polis, arkadan gelen ve içinde M.C (35) ve M.Z’nin (45) olduğu araçta ise 50 kilogram toz esrar ele geçirdi. Narkotik köpeği Dark’ın aracın ön ve arka tamponlarında tespit ettiği toz esrar Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nde çıkartıldı.

Yol kontrolü yapan araçta bulunan S.T ve 1 çocuk ifadelerinin ardından Cumhuriyet Savcısının talimatıyla serbest bırakılırken, M.C., M.Z. ve Ş.T Emniyetteki sorgularının ardından sağlık kontrolünden geçirilerek Adliyeye sevk edildi.

 DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Fotoğraflarla tarihi buluşma