Uzaktan eğitim için motivasyon artıracak dekorasyon fikirleri

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan corona virüs salgını nedeniyle birçok eğitim kurumu uzaktan eğitim sistemini tercih etmekte. Uzaktan eğitim sisteminde çocukların daha çok konsantre olabileceği ve derslere daha çok odaklanabileceği alanlar yaratmak başarı oranını arttırabilir.

03 Eylül 2020, Perşembe 11:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ders için tek bir alan

Ders için tek bir alan

Çocuğunuzun ders çalışacağı tek bir alan olsun ve bu alanı ders çalışma koşullarına uygun olarak dizayn edin. Evin her köşesinde ders çalışması zamanla odaklanma problemine neden olabileceği gibi boş vakitlerinde de ders çalışmayı hatırlatacağı için dersten soğumasına neden olabilir.

Konfor önemli

Ders çalışacağı alanı dekore ederken şıklığa önem verildiğinden daha çok konfora önem verilmeli. Rahat bir ortamda ders çalışmak oldukça keyifli olacaktır.


Masa düzeni

Masa düzeni

Aynı okuldaki ders masaları gibi evde de derli toplu bir masada ders çalışılmalı. Yoksa aradığını hemen bulamamak dikkat dağılmasına neden olabilir.


Çalışma alanını kişiselleştirin

Çalışma alanını kişiselleştirin

Ofis çalışanlarının kişiselleştirilmiş masası motivasyonu artırdığı gibi ders çalışma masası da kişiselleştirilmesi çalışma motivasyonunu artırıyor. Bu nedenle çocuğunuza uygun bir kişisel alan elde edin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kardeşini kıskanan çocuklara nasıl davranılmalı?