Uzay turizmi için başvurular artıyor: 8 bin civarında rezervasyon alındı

Uzay turizmi için başvurular artıyor: 8 bin civarında rezervasyon alındı

Uzay turizmi şirketi Virgin Galactic, ilk başarılı test uçuşundan bu yana yaklaşık 8 bin rezervasyon aldı. Bilet satışları bugün tekrar başlıyor.

26 Şubat 2020, Çarşamba 08:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İngiliz şirketi Virgin Galactic'ten yapılan açıklamada, bugünden itibaren uzay yolculuğu kayıtlarının tekrar kabul edileceği bildirildi. İsteyenlerin internet üzerinden 1000 dolar karşılığında rezervasyon yaptırabilecek. İki saate yakın sürmesi beklenen turistik uzay uçuşu için koltuklar 250 bin dolardan satışa sunulacak.

Virgin Galactic Ticari Müdürü Stephen Attenborough, talebin artmasının teşvik edici olduğunu vurguladı. Attenborough, 'Uzay Gemisi 2' isimli aracın uçuş hazırlıkları için New Mexico'daki fırlatma üssüne taşındığını, 2 aracın daha yapımına hızla devam edildiğini söyledi.


Hedef 80 kilometre yükseklik

Şu ana kadar yaklaşık 8 bin rezervasyon alan ve 6 kişilik kabinlerde yolcuları uzaya taşımaya hazırlanan Virgin Galactic, 80 kilometre yüksekliğe ulaşmayı hedefliyor. Uluslararası Uzay İstasyonu’nun (ISS) bulunduğu yüksekliğin iki katı olan bu mesafeden dünyanın büyük bir bölümünün görülebileceği belirtiliyor.

Şirket tarafından 2018 Aralık'ta atmosferde 82 kilometre yüksekliğe çıkılarak uzaya başarılı bir test uçuşu gerçekleştirildiği duyurulmuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2021'in en önemli gökyüzü olayı için geri sayım başladı! Etkisi ne kadar sürecek?