Üzgün olduğumuzda neden hüzünlü şarkılar dinleriz?

Müzik duyguları hayata geçiren bir araç. Moraliniz bozuk olduğu zaman hemen slow parçalara sarıldığınız oldu mu? Ya da efkârlı bir arkadaşınızın bir anda Müslüm Gürses dinlemeye başladığını fark ettiğiniz anlar? Acıklı şarkılar dinlemenin birçok nedeni var aslında. Şimdi sizlere üzgün olduğumuzda neden daha çok acıklı şarkılar dinlediğimizden bahsedeceğiz. Bu nedenlerden biri veya birkaçı mutlaka size de uyacaktır :) Hadi başlayalım.

17 Kasım 2020, Salı 15:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- En iyi hatırlatıcı

1- En iyi hatırlatıcı

Hüzünlü bir şarkı dinlediğimizde doğal olarak biraz üzülebiliriz. Hele ki geride bıraktığınız insanlardan biri bu parçayı dinliyorsa, onunla ilgili anılarınız hareketli parçalara oranla daha fazla depreşebilir. Bu geçmişi geride bırakmanıza biraz engel olsa da, hüzünlü parçalar hatırlamak için en iyi yol olabilir.

2- Daha az yalnız hissettirir

2- Daha az yalnız hissettirir

Dünyanın bir yerinde mutlaka sizin gibi hisseden insanlar var. Sanatçılar da bunlardan biri. Hüzünlü şarkılar dinlediğinizde sizin gibi hisseden insanların olduğunun farkına varır ve daha az yalnız hissedersiniz.

3- Ne hissettiğimizi anlamamıza yardımcı olur

3- Ne hissettiğimizi anlamamıza yardımcı olur

Hüzünlü şarkılar dinlemek, aslında kafanızın neden karışık olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir. Şarkıları dinlerken en çok neyi düşünüyorsunuz? Aşk, yalnızlık, korku... Tüm bunların farkında olmak çözüm bulmada atılacak ilk adım olabilir.

4- İyi bir meditasyon aracı

4- İyi bir meditasyon aracı

Hüzünlü şarkılar zihnimizi meşgul eder ve duygularımızı kabul etmemizi sağlar. Bu neden çok iyi birer meditasyon aracıdır. Acınızı anlamanıza ve atlatmanıza yardımcı olurlar.

5- Uzun vadede iyi bir ruh hali sağlar

5- Uzun vadede iyi bir ruh hali sağlar

Acıklı şarkıları dinleyip dinleyip duygu boşalması yaşamak, uzun vadede iyi bir ruh haline kavuşmanızı sağlar. Ayrıca kendinizi başka duygulara da hazırlamanıza yardımcı olur.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tükenmişlik sendromu ve depresyon arasındaki farklar nelerdir? İşte tükenmişlik sendromunun 12 nedeni