Uzmanlardan LYS'ye gireceklere son uyarılar

Uzmanlardan LYS'ye gireceklere son uyarılar

10 Haziran 2015, Çarşamba 05:00
A A
Uzmanlardan LYS'ye gireceklere son uyarılar

Eksiklerinizi giderin

Kültür Temel Liseleri Eğitim ve Rehberlik Direktörü Salim Ünsal, LYS’lerin YGS’ye göre bilgiyi daha çok sorgulayan sınavlar olduğunu bu nedenle sınava kadar adayların bilgi eksiklerini gidermelerinin önemli olduğunu söyledi. Ünsal, “Bazı adaylar çok yüksek puan ve sıralar hedeflerken, bazılarının çok daha düşük puan ve sıralarla hedeflerine ulaşabilmeleri mümkün. Bu tür adayların öncelikler belirleyip, sınavda soru çıkma olasılığı yüksek konulara ağırlık vermesi daha yararlı.

Çalışmaya devam edin

Final Eğitim Kurumları Tanıtım ve Rehberlik Koordinatörü Celil Vardar, adayların kalan zamanı iyi değerlendirmesi gerektiğinin altını çizerek, sadece deneme sınavı çözmenin yeterli olmadığını, adayların ayrıntıları hatırlamak için konu anlatımlı kitaplardan ve soru bankalarından da çalışmaya devam etmesinin çok önemli olduğunu belirtti. Vardar, “Sınavın son haftası; vurucu ve çarpıcı sorularla baş etme, sınav deneyiminde en üst noktaya varma döneminiz olmalı” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.