Üzülmez'in sözleşmesi feshedildi

Beşiktaş'ın ligde Ankaragücü ile yaptığı maçın devre arasında takım arkadaşı İbrahim Toraman'a yumruk atan İbrahim Üzülmez'in sözleşmesi siyah-beyazlı kulüp tarafından feshedildi

14 Şubat 2011, Pazartesi 21:04
A A

Beşiktaş Kulübü Üzülmez'le ilgili resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

13 Şubat 2011 tarihinde oynanan MKE Ankaragücü - Beşiktaş müsabakasının devre arasında soyunma odasında futbolcumuz İbrahim Üzülmez'in sebebiyet verdiği sportmenliğe aykırı davranış neticesinde, teknik heyetimizin verdiği rapor ve durum Yönetim Kurulumuz'un bugün olağanüstü yaptığı toplantıda değerlendirilmiş ve İbrahim Üzülmez'in sözleşmesinin feshedilerek kulübümüz ile olan ilişkisinin kesilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

DEVRE ARASI TORAMAN'I YUMRUKLADI

Beşiktaş Kulübü'ne yakınlığıyla bilinen haber1903.com'un haberine göre İbrahim Üzülmez'le İbrahim Toraman arasında geçen olay şu şekilde gelişti:

Devre arası futbolcular soyunma odasına girdiğinde kapıdan bir hışımla içeri giren İbrahim Üzülmez, soyunma odasında bağırıp çağırır. Sonrasında hızını alamayarak ayakkabılarını çıkarmaya çalışan Toraman'ın yanına gelen Üzülmez, kendisine küfür ettiğini iddia ederek İbrahim Toraman'a iki tane yumruk atar.

O sıralarda soyunma odasında ortalık karışır. Olayın şaşkınlığını yaşayan Schuster, hemen oyundan İbrahim Üzülmez'i alır ve yerine İsmail Köybaşı'nı dahil eder.

İfadelerine göre özellikle yabancı futbolcular yaşanan gerginlikten oldukça etkilenirler.. Karşılaşmanın sonrasında Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu olayı araştırır, tüm futbolcularla ve teknik kadroyla tek tek konuşur. Yöneticiler, Toraman'ın suçu olmadığını ve Üzülmez'e küfür etmediğini öğrenir.

Daha sonra Üzülmez ile birebir görüşme yapan yöneticilere emektar kaptan suçunu itiraf eder. Tüm suçun kendinde olduğunu ve hatasını kabul eden Üzülmez, arkadaşlarından özür dilediğini, Toraman'dan da özür dilemek istediğini ancak onu bugün göremediğini yöneticilere iletir.

Durumu değerlendiren yöneticiler, Üzülmez'in haksız olduğuna karar verir ve tüm alacaklarını vermek kaydıyla Kaptan'ın sözleşmesini fesheder.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.