Uzun ilişkiden sıkılmamak için kazanılması gereken 10 alışkanlık

Uzun bir ilişkidesiniz. Başlarken, sıkılacağını hiç düşünmemiş, belki de çok kısa bir süre öncesine kadar ilişkinizle ilgili oldukça pozitiftiniz. Ne olduysa o gün oldu. Ağzından bir cümle çıktı ve kendinizi kapana kısılmış hissettiniz. Bu ilişkiye devam ettiğinizi sorgular oldunuz. Sonra dediniz ki 'Çünkü seviyorum'... 'Ama sıkıldım'. Bir sıkılganlık sonucu sevdiğiniz insanı kaybetmek ister misiniz? Sanmıyoruz. İlişkiden keyif almaya çalışmanın yollarını anlattık.

22 Nisan 2021, Perşembe 11:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Sorunlarınızı konuşun

Sorunlarınızı konuşun

İlişkide taraflardan biri içine kapanıyorsa, sorunlarını anlatmıyorsa ve çözüm yolları için eşinden yardım istemiyorsa sıkılmışlık sinyal veriyor demektir. Birçok insan eşlerini inciteceklerini ve duygularının değişeceğini düşünerek sorunlardan kaçar. Ancak gerçek şu ki sıkıntıya yol açan sorunlar konuşulmadığında ilişki daha da kötü bir hal alır. Bunun önüne geçmek için eşinize konuşmayı deneyin ona birkaç dakikası olup olmadığını sorun ve dürüst bir şekilde içinizde yaşadıklarınızdan bahsedin. Saldırgan olmayın. Cümlelerinizi özenle seçin. Böylece savunmasızlığı tetiklememiş olursunuz.

 Birlikte yapacağınız hobiler edinin

Birlikte yapacağınız hobiler edinin

Sağlıklı çiftler birlikte her şeyden zevk alabilen kişilerdir. İlişkide hem zevk aldığınız etkinlikleri hem de birbirinizin ilgi alanlarını bulmak çok önemlidir. Siz de eşinizle spor, müzik, tiyatro gibi çeşitli ortak hobiler edinin ve bunlara bol bol vakit ayırın.

 Birbirinizin varlığına alışmayın, her gün şükredin

Birbirinizin varlığına alışmayın, her gün şükredin

Bazen insanların sevgisinin ve ilgisinin sonsuza kadar süreceğini zannedebiliriz. Onların varlığının sonsuz olduğunu... İlişkinizi ihmal etmeyin. Olabildiğince sevginizi belirtin, sevgililer gününü veya yıl dönümlerini beklemeyin. İlişkinizi takdir ettiğinizi her gün ufak hareketlerinizle göstermeye çalışın, büyük jestler yapmanıza gerek yok.


Tartışma anlarında konuşmaya devam edin

Tartışma anlarında konuşmaya devam edin

Sinirlendiğiniz veya kızdığınız zaman sevdiğinizi yok saymayın. İnsanların zihin okuma kabiliyeti olsaydı birçok ilişki çok daha kolay olurdu ancak şimdilik böyle bir gelişme olmadı. Bu nedenle sizi kızdıran durumlarda susarak tepki vermek yerine sorunu konuşarak çözmeye çalışın. Susup birbirinizden uzaklaşmak yerine konuşarak çözdüğünüz problemler ilişkinizi güçlendirir.

  Kıyas hatasına düşmeyin

Kıyas hatasına düşmeyin

Arkadaşınızın veya çevrenizdekilerin ilişkisi çok mu romantik görünüyor? Problemsiz mi zannediyorsunuz? Sosyal medyada mükemmel yansıtılan şeylerin doğru olmadığını defalarca gördük bu nedenle iki insan arasındaki ilişkisini o iki insandan başkası bilemez. Siz de kendi ilişkinizi gördükleriniz ile kıyaslamayın çünkü görünenler gerçekte olanlardan çok farklı olabilir.

 Mahremiyeti koruyun

Mahremiyeti koruyun

Özellikle sosyal medya aracılığıyla paylaşılan fotoğraflar, yer bildirimleri, ilişkinizin gelişim aşamasında mahremiyetinizi zedeleyebilir. İlişkinizin kaç kişi tarafından beğenildiğini takip ettiğiniz gönderiler tarafından mutlu olmamalısınız, beslendiğiniz kaynaklar yüz yüze mutluluğunuzu paylaştığınız insanların yanınızda olduğu eşsiz anlar olmalı.

 İki taraf da arkadaşlarıyla vakit geçirmeli

İki taraf da arkadaşlarıyla vakit geçirmeli

Sosyal yaşamınızın parçası olan arkadaşlarınız sayesinde ilişkiniz için gerekli motivasyonu sağlayın. Her iki taraf da arkadaşlarıyla bağımsız vakit geçirebilmeli.

 Onun gerçeği bilme hakkına saygı gösterin

Onun gerçeği bilme hakkına saygı gösterin

Tutarlı olun. Partnerinize veya başkalarına yalan söylemeyin. Beyaz yalanlar bile olsa söylemeyin. Açık olun, tartışırken bile dürüst davranın. Başkalarının duygularını incitmemek için hassas olun. Aynı düşüncede olmasanız bile bunu partnerinizin duygularını incitmeden konuşun. Partnerinizin sınırlarına saygı duyun. İyi bir dinleyici olun. 

 İş, ev ve çocuklar dışındaki konulara zaman ayırın

İş, ev ve çocuklar dışındaki konulara zaman ayırın

Çiftler en az 5 dakikalarını yüz yüze, e-maille ya da telefonla, iş, çocuklar ve diğer programları dışında konuşmalar için ayırmalı. Bu yüz yüze, e-maille ya da telefonla olabilir. Bu çift olarak çocuklar olmadan en önemli aktivitenizi yapın ve akşam yemeğine çıkın.

Birbirinize karşı nazik olun

Birbirinize karşı nazik olun

Kaygı şüphesiz ki cinsel dürtülerinizi etkileyecektir. Bunu hepimiz yaşıyoruz. Dolayısıyla herkesin gergin olduğu küresel bir salgın sırasında keyifsiz olmanız oldukça normal. Bize değer verildiğini hissettiğimizde cinsel dürtülerimiz de harekete geçer. Kusursuz bir cinsel yaşam saygıyla başlar; bu yüzden partnerinizle ilgilenin ve aynı zamanda onun da sizinle ilgilenmesini sağlayın. Bize güvenin, bunun ilişkinize çok yararı dokunacak.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şimdiden hazırlan: İlk tanışmada sevgilinin ailesinden gelebilecek 5 muhtemel soru