Uzun saçlar için en doğru bakım önerileri

Saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatmak istiyorsanız o zaman bu öneriler tam size göre

10 Aralık 2016, Cumartesi 12:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatmak istiyorsanız o zaman bu öneriler tam size göre.

Uzun saçlar için oldukça rahatlatıcı bir faktör.Saç derilerinize yapacağınız masaj sizi hem rahatlatacak hem de saçlarınızı uzatacaktır.

Maşa,düzleştirici gibi saçlara güzel şekiller veren ama bir zaman sonra saçlarınızı yıpratan aletlerle aranıza biraz mesafe koymalısınız.

Saçlarınızı kuruturken kendinize ve saçlarınıza eziyet etmeyin.Aşağı doğru saçlarınızı eğerek ve havluyla saçlarınızı çekiştirerek yaptığınız kurulama işlemi saça zarar verir ve canlılığını yitirmesine sebep olur.

Neredeyse her gün saçlarınızı yıkamanız saçlarınıza temiz bir görüntü verebilir fakat saçlar için oldukça zararlıdır.Uzun saçlarınız yeterli yağı almadığı zaman saç dengenizin bozulmasına yol açar.

Uzun saçlar için en önemli faktör E vitaminidir.Yediğiniz badem,fındık ve fıstık gibi besinler E vitamini bakımından güçlü oldukları için uzun saçlarınıza oldukça canlılık katacaktır.

Uzun saçların bakımı oldukça zor olduğu için yağlanmayıda beraberinde getiriyor.Yağlanma karşıtı bakım ürünleriyle buna engel olabilirsiniz.

Saçlarınıza bakım yapmayı ihmal etmemelisiniz.Uzun saçlar gösterişini yitirdiği zaman eleganlığını kaybediyor.Buna engel olmak için saç bakım maskesi uygulamalısınız.Evde yapacağınız saç bakım maskesini arada saçlarınıza uygulamak doğru bir tercih olacaktır.

Uzun saçlarınızı sağlıklı bir görüntüye kavuşturmak için beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmelisiniz.

Hindistan Cevizi Yağını saçlarınıza düzenli olarak uyguladığınızda saçlarınız hem sağlıklı bir görüntü elde eder hem de uzun süreli kullanımda saçlarınıza hoş bir ışıltı katar.

Bolca saç şampuanı sürmek saçlarınızı daha temiz yapmaz.Az miktar şampuanla saçlarınıza zarar vermeden sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hemen kendinizde deneyin: Bu 8 işarete bakarak fazla kilolarınızı kolayca verip veremeyeceğinizi ölçüyoruz