Uzun saçlıların en büyük derdi: Karışık saçlardan kurtulmanın 6 yolu

Uzun saç bir tutkudur. Elbette ki her tutkunun zor bir yanı var. Uzun saçın da en zor yanı, saçların hemen karışması. Saçları açmaya uğraşırken zarar vermeniz de kaçınılmaz. Sizi bu dertten kurtarmak için, karışık saçları nasıl zarar vermeden açmanız gerektiğinin sırrını vermeye geldik! İşte karışık saçlardan kurtulmanın yolları...

01 Mart 2021, Pazartesi 14:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- SAÇLARINIZI PARÇALARA BÖLEREK TARAYIN

1- SAÇLARINIZI PARÇALARA BÖLEREK TARAYIN

Karışmış saçları açmaya çalışmak acı verici olabilir. Bunun için saçları parçalara ayırarak taramanız faydalı olacaktır. Saç kesiminizi baz alarak tutam tutam ayırdığınız saçlarınızı, önce el yardımıyla ardından büyük dişli tarakla tarayın.

2- AŞAĞIDAN YUKARI DOĞRU TARAYIN

2- AŞAĞIDAN YUKARI DOĞRU TARAYIN

Saçlarımızı genellikle dipten uca doğru tarıyoruz. Bu daha fazla karışıklığa yol açabilir. Saçlar en sık olarak uçlardan dolaşır. Bu yüzden taramaya uçlardan başlayın. Saç uçlarınızdaki karışıklıkları giderdikten sonra, diplere geçebilirsiniz.

3- ŞAMPUANA DİKKAT

3- ŞAMPUANA DİKKAT

Şampuan kullanırken saç derinize odaklanmanız gerekir. Saç derinize parmak uçlarınızla ve nazikçe masaj yapın. Şampuan saçın doğal yağını alır ve saçların kurumasına neden olur. Bu nedenle şampuanı saçın ortasına ve uçlarına direkt uygulamaktan kaçının. Saçınızı yıkadığınızda şampuan zaten uçlara doğru akacaktır. Sülfatsız ve doğal şampuan kullanmaya özen gösterin.

4- NAZİKÇE KURULAYIN

4- NAZİKÇE KURULAYIN

Saçlar ıslandığı zaman daha kırılgan hale gelir. Yıkandıktan sonra saçları kuvvetlice ovmak ya da havluyla sıkıca sarmak daha çok dolanmasına neden olur. Bunun yerine saçınızı bir havluyla nazikçe kurulayın veya kurutma makinesi kullanın.

5- ISLAKKEN SAÇINIZI TARAMAYIN

5- ISLAKKEN SAÇINIZI TARAMAYIN

Daha önce de belirttiğimiz gibi saçlar ıslakken oldukça kırılgan hale gelir. Bu nedenle ıslak saçınızı taramaya çalıştığınızda saçlarınız zarar görebilir. Bunun yerine ıslakken ellerinizle saçınızı açmaya çalışın.

6- SAÇLARINIZI NEMLENDİRİN

6- SAÇLARINIZI NEMLENDİRİN

Şampuan ve günlük işlemler saçların kurumasına neden olur. Kurumuş saçlar da daha çabuk dolanır. Bu durumu tersine çevirmek için doğal yağlardan ya da saç kremlerinden faydalanabilirsiniz. Bilindik saç kremlerinin yanı sıra avokado yağı, hindistancevizi yağı saçlar için oldukça faydalı olabilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yüz şekline göre sakal şekliniz nasıl olmalı?