Uzun ve sağlıklı saçlar için yapmanız gerekenler

Uzun ve sağlıklı saçlar için yapmanız gerekenler

Saçlarınız uzun kalsın ama sağlıklı olsun istiyorsanız doğru adrestesiniz. İşte uzun ve sağlıklı saçlar için yapmanız gerekenler...

23 Aralık 2016, Cuma 17:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Saç bakımı evde uygulandığı zaman zahmetsiz, masrafsız  oluyor. Siz de saçlarınızın uzun, yumuşacık ve sağlıklı olmasını istiyor fakat istediğiniz sonucu elde edemiyorsanız işte birkaç bakım önerisi.


Uzun ve sağlıklı saçlar için bakım önerileri...

- Maşa, düzleştirici gibi saçlara güzel şekiller veren ama bir zaman sonra saçlarınızı yıpratan aletlerle aranıza biraz mesafe koymalısınız.

- Saçlarınızı kuruturken aşağı doğru saçlarınızı eğerek ve havluyla saçlarınızı çekiştirerek yaptığınız kurulama işlemi saça zarar verir ve canlılığını yitirmesine sebep olur.

- Neredeyse her gün saçlarınızı yıkamanız saçlarınıza temiz bir görüntü verebilir fakat saçlar için oldukça zararlıdır. Uzun saçlarınız yeterli yağı almadığı zaman saç dengenizin bozulmasına yol açar.

- Uzun saçlar için en önemli faktör E vitaminidir. Yediğiniz badem, fındık ve fıstık gibi besinler E vitamini bakımından güçlü oldukları için uzun saçlarınıza oldukça canlılık katacaktır.

- Uzun saçların bakımı oldukça zor olduğu için yağlanmayı da beraberinde getiriyor. Yağlanma karşıtı bakım ürünleriyle buna engel olabilirsiniz.

- Saçlarınıza bakım yapmayı ihmal etmemelisiniz. Uzun saçlar gösterişini yitirdiği zaman eleganlığını
kaybediyor. Buna engel olmak için saç bakım maskesi uygulamalısınız. Evde yapacağınız saç bakım maskesini arada saçlarınıza uygulamak doğru bir tercih olacaktır.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 13 günde astronot diyetiyle zayıflama