Uzun yüze hangi saç kesimi modelleri gider? Uzun yüze hangi saçlar yakışır?

Uzun yüz şekilleri için saç kesimi söz konusu olduğunda amaç; dengeyi sağlayabilmektir. Yani açılarınızı yumuşatmak ve yüzünüzün daha yuvarlak ve oval görünmesini sağlamaktır. Uzun yüzler için saç modelleri, yüzü daha geniş ve dengeli gösterecek şekilde kesilir ve şekillendirilir.

21 Kasım 2021, Pazar 15:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Uzun yüze hangi saç kesimi modelleri gider?

Uzun yüze hangi saç kesimi modelleri gider?

Uzun yüzünüzü düzleştirmek için en iyi saç stilini ve uzunluğu bulmak biraz deneme yanılma gerektirecektir. Ancak bazı modeller kesin dengeleyicidir.

Öncelikle yüz şeklin uzun mu? Aynaya hızlıca bakarak bunu anlayabilirsiniz. Eğer durum buysa, uzun yüze yakışan bu saç modellerinden birini tercih ederek, yüzünüzü daha oval gösterebilirsiniz. Bunun için bir numaralı kural, yüzünüzün uzunluğunu vurgulayan aşırı sert modellerden kaçınmaktır.

Küt ve katlı saç modelleri yüz uzunluğunu kısaltmak için harikadır. Ancak kesimi tam olarak doğru ayarlamak gerekmektedir. Daha uzun saçlarda yumuşak bukleler ve dalgalar yüz hatlarınızı kaldırırken, yanlardan saçınızın hacmini artırmak daha kısa yüz şekli yanılsamasını verecektir. Uzun yüzlü kişiler baş üzerindeki saçlara hacim vermekten kaçınmalıdır. Yapmak istediğiniz son şey daha fazla yükseklik eklemektir.

Kaküllü uzun yüzler için saç kesimi, daha uzun bir yüzü yan kaküllerden künt kesilmiş kaküllere ayırmaya yardımcı olmanın harika bir yoludur. Çok tonlu balyaj, yumuşak ve hafif yüksek veya alçak tonlar, eğlenceli bir ombre veya renkli çizgiler gibi eklenen renk tonları, uzun yüzler için ideal renklerdir.

Uzun yüzler için saç modelleri seçimi: Nelere dikkat edilmeli?

Uzun yüzler için saç modelleri seçimi: Nelere dikkat edilmeli?

Uzun yüzler için mükemmel saç stilinizi seçmenin ilkelerini anlamanız gerekir. Doku akışından kesimin yapısına kadar her şey çok önemli bir rol oynar. Öncelikle;

Uzunluğu azaltın!

Alnınıza hafif bir çerçeve verdiğinizde uzun silüetiniz üzerinde güzel bir çalışma yapmış olacaksınız. Tarza gelince, hem açılı hem de düz kesim patlama tipleri mükemmel şekilde çalışacaktır. Uzunluğu seçerken, iyi bir genel kurala uymak daha iyidir; kaküller en iyi yüz uzunluğunun ⅓'sine kadar kesilmelidir.

Yatay ve çapraz çizgiler tercih edin!

Göreviniz bir genişlik yanılsaması yaratmaktır, bu nedenle yanlara dalgalar, bukleler ve yatay olarak kesilmiş katmanlarla gövde eklemek çok önemlidir. Bununla birlikte, kısa saç kesimi tercih edenler, üst üste binmek yerine klasik silüetlere sadık kalmalıdır, çünkü açılar yüzü uzatır.

Saçınızın üstünü kabartmaktan kaçının!

Kakülleriniz ve katmanlarınız yoksa üstteki fazla hacim yüzünüzü olduğundan daha uzun gösterebilir. Yüksek atkuyruğu ve hacimli kabarıklardan kaçındığınızdan veya denge için bunları katlarla eşleştirin. Tam katmanlarla ilgilenmiyorsanız, stratejik bir ön çerçeve katmanı tercih edebilirsiniz.

Renge dikkat!

Renk seçiminin de yüz şekillerini düzeltmede harikalar yarattığı ortaya çıktı. Örneğin, öne çıkanlar yüzünüze daha fazla derinlik ve genişlik katabilir. Ombre de iyi bir fikirdir, çünkü daha hafif kısım yüzünüzü aşağı çekmeyecektir.

Uzun yüze hangi saçlar yakışır?

Uzun yüze hangi saçlar yakışır?

Temel olarak kısa saç, uzun yüzlü kadınlar için her zaman en iyi seçim olmuştur. Saçınızı sallayarak kolayca genişlik kazandırabilir, orta kısımla denge oluşturabilirsiniz. Tüylü katmanlar, dağınık dalgalar, bukleler ve küt kesimli şık silüetler, uzun yüzlü olanlar için muhteşem ve uyumlu görünümler yaratır. Genel olarak uzun bir yüze sahip olan kişiler kısa ve küt saç modelleri tercih etmelidir. Ancak saçınızı kestirmek istemiyorsanız o halde tepeden hacim vermeden uzun saçlar kullanabilirsiniz.

Aslında saçınız ne kadar uzunsa yüzünüz de o kadar uzun görünür. Sonuç olarak, uzun yüzler için kısa yollardan daha iyi bir seçenek yoktur. Ancak bu, uzun buklelerinize veda etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine saçınıza daha fazla yaşam ve boyut katacak katmanlar yardımıyla uzunluğu kısaltabilir, böylece vücudunuzu daha dengeli hale getirebilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çıplak olmanın bu faydalarını biliyor musunuz?