Vagonun üzerine çıkınca...

Vagonun üzerine çıkınca...

Fotoğraf çekmek için vagon üstüne çıkan turistler akıma kapıldı

27 Aralık 2013, Cuma 17:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Haydarpaşa Tren İstasyonu'nda saat 16.30 sıralarında fotoğraf çekmek için gelen ve vagonlardan birinin üstüne çıkan 7 Alman turisten 3'ünü elektrik çarptı. Genç turistler fotoğraf ve film çekerken halen bölgede bulunan trenlerin çalışması için faal durumda olan ve 32 bin volt elektrik bulunan gerilim hattına kapıldı. Olay üzerine bölgeye itfaiye ve kurtarma ekipleri çağırıldı.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer13837","13837","201312","13837-89618.jpg","1", "0","Vagonun üzerine çıkınca...");

Elektrik akımına kapılarak ağır yaralanan ve elleri ayakları yanan Justus Hack (24) ağır yaralanırken, diğer yaralılar Julien Maria (24) ve Paul Ester (24) ambulanslara alındı. Turistlerden ağır şekilde yaralanan Hack itfaiyenin yardımı ile sedyeye koyularak vagonun üzerinden indirildi. Yanıkları bulunan ağır yaralı Justus Hack, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi'ne götürülürken durumu daha iyi olan Maria ve Ester Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Haydarpaşa Garı'nda görevli olan teknik ekip elemanları ise elektrik akımının 1 metre mesafeden etkili olduğunu, Alman turistlerin bölgeye nasıl girdiklerini bilemediklerini söyledi.

Cengiz ÇOBAN-Mehmet Akif Erdem/İSTANBUL, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika haberi: İngiltere ve Danimarka'dan Türkiye'ye uçuşlar yeniden başlıyor