Vahşi doğada böyle olay görülmedi

Tamamen vahşi ortamda 3 çitanın, yakaladıkları yavru antilopla kardeş gibi oynaması yürekleri ısıttı

29 Ocak 2010, Cuma 12:26
A A
Vahşi doğada böyle olay görülmedi

3 erkek çita ve 1 yavru antilop... Normal şartlarda, dünyanın en hızlı hayvanı olan çitaların, yakaladıkları bu minik yavruyu tek hamlede parçalayıp hep birlikte kemiklerine kadar yemesi beklenirdi; ancak bu kez öyle olmadı.

Kenya'nın Masai Mara bölgesindeki bir safari turunda fotoğrafçı Michel Denis-Huot tarafından karelere hapsedilen bu muhteşem görüntülerde, 18 aylıkken annelerinden ayrılan 3 erkek çitanın, yakaladıkları yavru antilopu yemeyip onunla kardeş kardeş oynaması yürekleri ısıtıyor.

TAM 15 DAKİKA OYNADILAR

Sürekli birlikte dolaşan 3 erkek çitanın, bu antilopa rastlamadan önceki avlarından kalma bir yorgunlukları olduğu ve karınları da aç olmadığı için canlarının oyun çektiği tahmin ediliyor. Bu vahşi kedilerden kaçan sürüsünden geride kalarak, oyun peşindeki çitaların 'pençesine düşen' antilopun, 15 dakika boyunca onlarla kardeş gibi oynaması ve daha sonra da hiçbir şekilde yara almadan oradan uzaklaşması, doğanın aslında her zaman o kadar da vahşi olmadığını kanıtlar gibiydi.

POSTA İNTERNET

  

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.