Vaka sayısının yüksek olduğu Bursa'da semt pazarı doldu taştı

Vaka sayısının yüksek olduğu Bursa'da semt pazarı doldu taştı

Corona virüs vaka sayısının yüksek olduğu Bursa'da sokak aralarına kurulan pazarlar doldu taştı. Vatandaşların ve pazarcıların sosyal mesafeye dikkat etmeden alışveriş yaptğı görüntüler 'pes' dedirtti.

16 Nisan 2020, Perşembe 11:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Corona virüs salgınına karşı mücadele sürüyor. Ancak pazarlar gibi vatandaşların toplu olarak bulunduğu alanlar büyük tehlike yaratıyor. Bursa'da da haftanın her günü başka bir bölgeye kurulan semt pazarlarındaki tehlike kameralara yansıdı.Corona virüs ile mücadele kapsamında bir çok AVM'nin kapalı olması süper marketlerinde sosyal mesafeyi koruma adına belirli sayıda müşteriyi içeriye almaları kasa önlerinde oluşan uzun kuyruklar vatandaşları mutfak ihtiyaçlarını karşılamak için semt pazarlarını tercih etmelerine sebep oldu.İlgili bakanlıkların ve yerel yönetimlerin tüm uyarılarına rağmen bazı vatandaşların pazarda alışveriş yaparken maske ve eldiven takmadığı sosyal mesafe kuralına da riayet etmedikleri görülüyor.


Pazarcı esnafının da 3 metre kuralına dikkat etmedikleri belirlendi. Şehir merkezinde bir çok mahallede sokak aralarına kurulan pazarlar drone ile havadan görüntülendi. Vatandaşların sosyal mesafeyi hiçe saydığı ve pazarın içerisinde birbirleriyle yakın mesafede alışveriş yapmaya çalıştıkları görüldü.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'Silici 2' operasyonu yapıldı, 120 kişi gözaltına alındı