Vali Çakacak havadan trafik denetimlerine katıldı

Vali Çakacak havadan trafik denetimlerine katıldı

Vali Çakacak havadan trafik denetimlerine katıldı

29 Nisan 2019, Pazartesi 14:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ESKİŞEHİR,(DHA)- İÇİŞLERİ Bakanlığı’nın helikopter desteğiyle havadan yapılan trafik denetimlerine Eskişehir Valisi Vali Özdemir Çakacak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İlhan Şen ve İl Emniyet Müdürü Engin Dinç de katıldı.

İçişleri Bakanlığının trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla denetim faaliyetlerinin her zaman ve her yerde etkin bir şekilde gerçekleştirilerek, sürücülerde ‘algılanan yakalanma riski’ duygusunun sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi için trafik denetimlerin aralıksız devam ettiğini dile getiren Vali Çakacak, Eskişehir’in çevre illerle olan bağlantı yollardaki trafik akışını helikopter ile denetlediklerini söyledi. Yaklaşık 1 saat süren denetimde, trafik yoğunluğu olan güzergahların tek tek kontrol edildiğini ifade eden Vali Çakacak, “Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan 'trafik kazalarını önleme planı' çerçevesinde, İl Jandarma Komutanımız ve İl Emniyet Müdürümüzle birlikte, ilimizin çevre illerle olan bağlantı yollardaki trafik akışını helikopterle havadan denetledik. Jandarma Genel Komutanlığımızın bugün bize tahsis ettiği helikopter ile Eskişehir’in çevre yollarındaki trafik güvenliğinin ne durumda olduğunu denetleme imkanımız oldu. Buradaki ana hedefimiz trafiğin daha güvenli hale gelmesidir” dedi.

Eskişehir- Afyonkarahisar yol denetlemesi esnasında bir süreliğine yere inen Vali Çakacak, güvenlik kontrol noktasında aracı durdurulan vatandaşlarla sohbet etti. Bu tür trafik denetimlerine daha fazla ağırlık vereceklerini belirten Vali Çakacak, “Trafik kazalarının azalarak can ve mal güvenliği açısından daha güvenli bir sonuç elde etmek için sonuna kadar gayretli olacağımızı halkımızın bilmesini isteriz” şeklinde konuştu. Sürücülere ve araçta bulunanlara çikolata ve kolonya ikramında bulunan Vali Çakacak, çocuklara da oyuncak verdi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Birlikte alkol aldığı arkadaşını bıçakla yaraladı