Vali Erol: Yalova’da kurumlar olası afete hazır

Vali Erol: Yalova’da kurumlar olası afete hazır

01 Ağustos 2019, Perşembe 14:36
A A
Vali Erol: Yalova’da kurumlar olası afete hazır

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA Afet Müdahale Planı çerçevesinde düzenlenen koordinasyon toplantısı ve masa başı tatbikatı Yalova Valisi Muammer Erol başkanlığında gerçekleştirildi. Burada konuşma yapan Yalova Valisi Muammer Erol, “Kurumlar olası bir afete hazır” dedi.

İl Özel İdare Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Yalova Valisi Muammer Erol başkanlık yaptı. Olası bir Marmara Depreminden en çok etkilenecek iller arasında adı geçen Yalova, afet hazırlık çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda afet koordinasyon toplantısı ve masa başı tatbikatı gerçekleştirildi. Yalova Afet Müdahale Planı çerçevesinde, bir depremde kurumların ne yapacağı bir afet senaryosu üzerinde denendi. Kurumların müdürleri de bir afet esnasında ne gibi çalışmalar yapacaklarını hangi adımları atacaklarını toplantıda ortaya koydular.

Toplantı sonrasında açıklama yapan Yalova Valisi Muammer Erol, kurumların bir afet esnasında ne yapacaklarını bildiğini belirtti. Vali Erol, “Yalova’da normal hazırlıklarımıza ilaveten yaptığımız bir toplantı. 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde de büyük acılar yaşayan Yalova’da hazırlıklar anlamında gönlümüzün de rahat olmasını istiyoruz. Bu toplantı ‘hazır mıyız’ sorusuna ‘evet hazırız’ cevabını verebildiğimiz toplantılar oluyor. Burada her birim deprem başta olmak üzere bir afet yaşandığında neyi nasıl yapacağını herkese anlatıyor. Bugün bir afet yaşansa ne yapacağımızı, kimlerden nasıl destek alacağımızı biliyoruz. Hangi kurum nerede nasıl bir çalışma ortaya koyacak biliyoruz. Kurumlarımızın bu noktada çıtalarını en üst noktaya doğru taşıdıklarını söylemek mümkün” şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yalova'da 120 hacı adayı kutsal topraklara uğurlandı